Mes turime 357 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1512
mod_vvisit_counterŠią savaitę:1512
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:68235

Prasminga ir ilgametė „Jaunimo linijos“ veikla

2020 m. gegužės 30 d., šeštadienis, Nr.41 (1956)

„Jaunimo linija“ – viena ilgiausiai veikiančių Lietuvos nevyriausybinių organizacijų, įsikūrusių Lietuvos Nepriklausomybės pradžioje ir kitąmet švęsianti 30 metų jubiliejų. Beveik 300 savanorių visoje Lietuvoje budi prie telefono ragelių, atsakinėja į elektroninius laiškus ir kalbasi internetiniais pokalbiais su tais, kuriems tą minutę sunku ir kurie savo aplinkoje neturi su kuo pasikalbėti atvirai ir nuoširdžiai.

Savanoriai ne tik padeda jauniems žmonėms išgyventi sunkias akimirkas, bet ir keičiasi patys bei keičia savo aplinką. Pokalbiai labai svarbūs skambinantiems, ieškantiems klausančios ausies. Prasmingi ir savanoriams. Kad jie galėtų klausyti skambinančiųjų, daug mokosi ir nesustodami eina savęs pažinimo keliu, tampa sąmoningesni, geriau išmoksta kalbėtis ir su savo artimaisiais, ir su skambinančiaisiais.

Savanoriai nuoširdžiai tiki, kad žodžiai kartais jie žeidžia labiau nei peilis, o kartais gydo geriau nei bet koks vaistas. Po žeidžiančių pokalbių su savimi ar kitais, reikia gydančio bei raminančio pokalbio su kažkuo, o tai gali būti „Jaunimo linijos“ savanoris.

Į „Jaunimo liniją“ dažniausiai kreipiamasi dėl SANTYKIŲ: romantinių, šeimyninių, su artimaisiais, tėvais, broliais sesėmis, mokytojais, dėstytojais, bendrakursiais ar su pačiu savimi. „Jaunimo linijos“ savanoriai įsitikinę, kad Lietuvoje būtų geresnė emocinė sveikata, jeigu žmonės daugiau ir nuoširdžiai kalbėtųsi ir labiau rūpintųsi savo emocine sveikata. Juk žmogiška yra jausti visus jausmus, žmogiška yra susidurti su sunkumais. Deja, daugelis yra įpratę lyginti save su kitais ir nebeleidžia sau kartais jaustis tiesiog blogai. Daug kam atrodo, jog kitiems viskas „OK“, tad niekam nesinori būti juoda avimi tarp baltų, nesinori jaustis išskirtiniais blogąja prasme.

Pasak „Jaunimo linijos“ savanorių, nuoširdumas yra užkrečiamas. Būsi atviras ir kitas atsivers, tada nebebus taip vieniša, nebebus taip sunku atsiverti, nebeliks kaukių ir galiausiai – palengvės.

 
Reklaminis skydelis