Mes turime 341 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1031
mod_vvisit_counterŠią savaitę:1031
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:67754

Karantinas baigsis, ekstremali situacija išliks

2020 m. birželio 13 d., šeštadienis, Nr.45 (1960)

Nuo birželio 16 d. kaukės bus neprivalomos

Vyriausybė trečiadienį nusprendė tris mėnesius galiojantį karantiną  atšaukti nuo birželio 16 dienos. Ar laisviau atsikvėpsime?

Pasibaigus karantinui, leidžiama teikti visas paslaugas, leidžiama prekyba viešose prekybos vietose, veikla laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigų, restoranų, kavinių, barų, naktinių klubų ir kitų pasilinksminimo vietų, lošimo namų (kazino) ir lošimo automatų, bingo salonų darbo veikla, kultūros, pramogų, sporto ar kiti renginiai. Jie turi būti organizuojami ir vykdomi užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo,  kuriuo lieka sveikatos apsaugos ministras A.Veryga, nustatytas sąlygas.

Pagaliau nuskambėjo visų labiausiai laukiama naujiena – kaukės nuo birželio 16 d. nebebus privalomos ir parduotuvėse bei kirpyklose, tik  rekomenduojamos. Kas įprato smakrą šutinti po kauke, žinoma, gali jas dėvėti neribotą laiką. Daugelis jas būtent taip  dėvėjo – ant smakro arba tik burnos, nosis iškišę. Ne nuo viruso, o nuo policijos... Medikai gąsdino, kad iš taip dėvimų kaukių jokios naudos, bet virusas vis tiek neišplito, ką patvirtina ir vos  keli šimtai persirgusių.  Ar tikrai buvo ko bijoti? Tokio klausimo niekas nekelia. Atvirkščiai, skamba prognozės apie galimą antrą bangą. Gaila žmonių, kurie pasidavė baimei ir lieka jos gniaužtuose. Psichiatrai ir net generalinis policijos komisaras reiškia susirūpinimą žmonių psichine būkle.

Ar vertėjo kankintis baimėje mūsų rajono gyventojams dėl  berods 12  apsikrėtusiųjų? Ir tie keliolika atvejų buvo arba įvežtiniai, arba grįžusių keliautojų apsikrėtę artimieji. Vienoje rečiausiai apgyvendintų savivaldybių koronavirusas neapsistojo...

Antra gera žinia skirta vyresnės kartos, bet dar neapsipratusiems su tokia padėtimi, asmenims.Visą karantiną priskyrusi rizikos grupei gyventojus nuo 60 metų,  valdžia „prailgino“ jaunystę. Nuo šiol rizikos grupei priskiriami tik nuo 65 metų ir vyresni gyventojai. Naują sprendimą valdžia aiškina, kad šįkart amžius nustatytas atsižvelgiant jau į lietuviškuosius, o ne tarptautinius duomenis. Visai kas kita, o tai iki pensijos dar 5 metai, o jau rizikos grupėje. Tiesa, į darbą tokių niekas  nebenori priimti,  nebent už pinigus, ir tai dar nežinia.  Įdarbinant 60 metų ir vyresnius asmenis, darbdaviams valstybė pusę metų mokės. Nuo 65 metų rizikos grupei priskiriami asmenys ir Rusijoje.

Atšaukus karantiną,  ir toliau palikta valstybės lygio ekstremali situacija,taigi ir dalis ribojimų, kurie bet kada gali būti sugriežtinti. Toks pavojus yra, nes Europos Sąjunga atveria sienas, o keliautojų nosyse keliauja ir „įžymybė“ - koronavirusas. Pasaulyje neramu -  šiuo metu patvirtintų naujų COVID-19 atvejų skaičius pasaulyje auga greičiau nei bet kada. Mumbajus (Indija), turintis apie 20 mln. gyventojų, apsikrėtimų mastu keliskart aplenkė šio viruso lopšį – Uhajų (Kinija).

Lietuva jau atvėrė sienas su Baltijos šalimis, Lenkija. Tiesa, su barjerais - nuo 2020 m. birželio 17 d., 00:00 val., iki 2020 m. liepos 16 d., 24:00 val., bus pratęsta laikina vidaus sienos kontrolė vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos.

Epidemiologai negarantuoja, kad antra banga gali kilti dar nesulaukus rudens... Tik ar verta gyventi baimėje?  Juk stresas labiausiai naikina  imunitetą ir ruošia auką virusui...

Irena PAULIUKEVIČIENĖ

 
 
Reklaminis skydelis