Mes turime 152 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3325
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3325
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:70048

Plačiai taikoma diagnostika padėtų stabdyti tuberkuliozės plitimą tarp vaikų

2020 m. birželio 13 d., šeštadienis, Nr.45 (1960)

Jei iki šiol nuo koronaviruso pandemijos mūsų šalyje nenukentėjo nė vienas vaikas, to negalima pasakyti apie tuberkuliozės infekciją – ši pavojinga ir klastinga liga Lietuvoje jau daug metų stipriai išplitusi. Pulmonologų teigimu, kovoje su šia rykšte svarbus vaidmuo tenka šeimos gydytojams.

Lietuvoje sergamumas plaučių tuberkulioze yra vienas didžiausių Europoje. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, kasmet tuberkulioze suserga apie 900 asmenų.

Vaikams tuberkuliozė dažniausiai pažeidžia plaučius ir tarpuplautyje esančius limfmazgius, o kai kada gali išplisti ir pažeisti kitus vidaus organus.

Kaip sakė Kauno klinikinės ligoninės vaikų pulmonologė Dalia Steponavičienė, labai svarbu laiku diagnozuoti tuberkuliozę ir paskirti visavertį gydymą. Pagrindinis tuberkuliozės diagnostikos testas yra įodinis tuberkulino (Montoux) mėginys. Šį tyrimą visiems besiruošiantiems į mokyklą ir rizikos grupės vaikams turi atlikti šeimos gydytojai.

Ypač svarbu tyrimus atlikti rizikos grupei priklausantiems vaikams, kurie serga lėtinėmis ligomis, turi kontaktą su tuberkulioze sergančiais šeimos nariais ar šalia gyvenančiais asmenimis, dažnai serga ar naudoja imunitetą slopinančius vaistus, taip pat mažyliai iš socialinės rizikos aplinkos.

Gydytojos teigimu, vaikai, kuriems tuberkulino reakcija teigiama, turi būti konsultuojami vaikų pulmonologo ir ištirti dėl galimos aktyvios ar latentinės tuberkuliozės formos.

Kauno klinikinės ligoninės Vaikų konsultacinėje poliklinikoje dirba patyrę vaikų pulmonolgai, kurie yra sukaupę ilgametę tuberkuliozės stebėjimo ir gydymo patirtį.

Kauno klinikinės ligoninėje vaikai guldomi ir stacionariniam gydymui. Šiemet įstaigoje pradėtas įgyvendinti tuberkuliozės profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimo projektas, finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Už 712 tūkst. eurų bus įrengta 10 boksuotų palatų, suremontuota kvėpavimo gimnastikos-kineziterapijos salė, kur specialiais sportiniais ir gydomaisiais pratimais gerinama plaučių funkcija. Bus ir naujas modernus rentgeno aparatas. Rentgeno tyrimas yra pagrindinė tuberkuliozės diagnostikos priemonė.

Už projekto lėšas bus atnaujintos ir vaikų laisvalaikio patalpos.

Tuberkulioze sergantys vaikai ligoninėje gydomi ilgai, todėl jiems čia sudarytos visos galimybės tęsti mokslą, yra žaidimų ir kompiuterių kambariai, dirba auklėtojos-pedagogės, vaikus lanko savanoriai.

Saulius TVIRBUTAS

 

 
Reklaminis skydelis