Mes turime 239 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:5329
mod_vvisit_counterŠią savaitę:31310
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:130563
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:159579

Kaip išsirinkti patalynę?

2020 m. birželio 17 d., trečiadienis, Nr.46 (1961)

Beveik trečdalį savo gyvenimo praleidžiame lovoje, nes mūsų organizmui reikalingas poilsis. Kad pilnavertiškai pailsėtume, mums taip pat būtinas komfortas, todėl labai svarbu jį susikurti. Ramus žmogaus miegas priklauso nuo įvairių faktorių. Miego kokybei svarbi gera lova, tinkamas čiužinys, antklodė bei pagalvė. Tačiau miegas ant tinkamos patalynės – komforto garantas.


Per ilgus istorijos metus patalynė iš prabangos prekės pavirto būtinybe, ją gali įsigyti kiekvienas. Jei prieš tai patalynė buvo itin paprasta, tai šiais laikais ji tampa svarbiu tekstiliniu namų dekoru bei asocijuojasi ne tik su miegu, bet ir su gera nuotaika: teisingai pasirinkta patalynė puikiai nuteikia naujai dienai, net turi įtakos mūsų produktyvumui.

 

Ar kada nors susimąstėme apie tai, kaip renkamės patalynę? Kodėl būtent tokią, o ne kitokią? Skirtingi žmonių tipai, skirtingo amžiaus, skirtingam įvaizdžiui pasirinks savą, ypatingą patalynę. Žinoma, kad kiekvienas patalynę renkasi pagal savo skonį, nuotaiką ir savijautą, tačiau pasirinkti gerą patalynės komplektą dažnai būna nepaprasta. Nuo to, ką nuspręsime, priklausys sveikas mūsų pačių bei visos šeimos miegas.

Pirmiausia, į ką turėtume atkreipti dėmesį – tai audinys.  Patalynė gali būti siuvama iš gausybės įvairiausių audinių. Tradiciškai patalynė siuvama iš medvilnės, lino ir šilko. Nors šiandien labai paplitę mišrūs audiniai: kai šilko siūlai persipynę su medvilniniais, bambukiniais ir sintetiniais siūlais – tai sumažina patalynės kainą. Tačiau kokybiškiausia patalynė yra iš šimto procentų natūralaus pluošto. Nesvarbu kokią pasirinkote antklodę ar pagalvę (sintetinę ar natūralią), užvalkalai visada turi būti tik natūralūs. Nes tik tokie audiniai laidūs orui, sugeria drėgmę, nedirgina odos, greitai sušyla iki žmogaus kūno temperatūros, lovoje pasidaro šilta ir jauku, taip užtikrinamas komfortiškas mikroklimatas miego metu.

Šilkinė patalynė – elitinė ir brangi, ji maloniai liečiasi prie kūno, šiek tiek vėsina, todėl žiemą ja naudositės rečiau, nei vasarą. Satinas – ilgaamžis, tai – ideali patalynė kasdieniam naudojimui. Paskutiniu metu vis labiau populiarėja lininė patalynė. Linas – pati seniausia ir ilgaamžiškiausia medžiaga, jis sušildo žiemą, o vasarą būna vėsu ir gaivu. Vienintelis lininės patalynės trūkumas – ją sunku išlyginti. Nepraranda savo populiarumo ir flanelinė patalynė, tačiau dažnai ją naudojant, ji greitai nusidėvi. Pati populiariausia yra medvilninė patalynė, tačiau ji ilgainiui linkusi išblukti, jei pasirinksite itin ryškių spalvų. Sintetinės medžiagos patalynė yra nelaidi orui. Miegamajame yra pakankamai šilta, o ši patalynė sukuria saunos efektą: kūnas sušyla, išskiria prakaitą, o sintetika jo nesugeria ir neišgarina, dėl ko gali atsirasti odos problemų, blogiausiu atveju – pakenkti širdies veiklai. Skirtinga patalynė skirsis ne tik kokybe, bet ir spalvine gama, medžiagos faktūra: nuo elitinio šilko, žakardo,  satino ir  damasto iki kartūno, flanelės ir batisto. Patalynė, kaip ir kiti miegamojo elementai, turėtų derėti prie bendro kambario interjero. Kadangi paprastai patalynę matote tik jūs patys, ją galite derinti prie savo pomėgių ir individualaus skonio: jei esate minimalizmo gerbėja, rinkitės patalynę su geometriniais elementais, jei prijaučiate romantiškam stiliui – dekoruotą gėlių motyvais. Tuo tarpu vaiko kambariui galima parinkti patalynę su animacinių filmų herojais ar gyvūnais,

Nereikėtų labai taupyti patalynei, juk patalynė yra tai, kas liečiasi prie mūsų odos, vadinasi medžiaga turi būti kokybiška ir mums nepakenkti. Kokybiška patalynė padės fiziškai ir emociškai pailsėti, juk mūsų miegas ir mūsų sveikata tiesiogiai priklauso nuo patalynės.

Nieko nėra amžino, todėl ir patalynės komplektus rekomenduojama atnaujinti periodiškai -  vieną kartą kas du – tris metus.