Mes turime 211 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3683
mod_vvisit_counterŠią savaitę:19077
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:137007

Švenčionėliškiai antrus metus nebeturi kur maudytis

2020 m. liepos 18 d., šeštadienis, Nr.53 (1968)

Lygiai prieš metus imtis šios temos paskatino švenčionėliškio vizitas į redakciją. Šiuo metu gyvenančio kitur, bet atostogaujančio ir šiaip dažnai apsilankančio gimtuosiuose Švenčionėliuose pas tėvus, gyvenančius prie pat Žeimenos, asmens prašymu pasižvalgėme po prieštaringų vertinimų susilaukusią Žeimenos pakrantę, į kurią rajono valdžia per projektą sukišo beveik pusę milijono europinių pinigų. Su pašnekovu apžiūrėjome vietas, kur visą gyvenimą švenčionėliškiai maudėsi ir džiaugėsi – be jokių projektų ir milijonų. Deja, po projekto viskas apsivertė aukštyn kojomis. Gyventojų pamėgtą maudynių vietą užėmė baidarininkai, o paplūdimys buvo suformuotas tolėliau, anot paupio gyventojų, visiškoje maurynėje, kur krantas dumblėtas, šlykštu koją įkelti. Miestelio gyventojų pamėgtasis paplūdimys, liaudiškai vadinamas „prie tilto“ (oficialiai – I paplūdimys), ištuštėjo. Žmonės skundėsi, kad net maudytis pavojinga, kai pradeda laipintis baidarininkai, jas nešdami žmonėms virš galvų.

Praėjo metai. Tarsi būtume įbridę į tą pačią upę! Birželio pabaigoje į redakciją su skundu atėjo šįkart jau nuolatiniai Švenčionėlių gyventojai. Problema – ta pati: miestelio gyventojai neturi kur maudytis. Anot jų, buvusį paplūdimį valdžia atidavė baidarininkams, o maudytis dumble žmonės nenori. Buvusi miestelio gyventojų numylėta Žeimenos pakrantė karščiausią dieną tuščia... Negana to, dingo ir „namukas“ (tualetas), tad baidarininkai viską atlieka čia pat, krūmuose, nuo kurių jau smarvė sklinda. Pasirodo, tualetas nedingo, bet buvo patrauktas gerokai toliau nuo įprastos vietos, nuorodos nėra, žmonės jo ir neranda.

Vilties netekę žmonės nebežino, kaip susigrąžinti savo poilsio vietą. „Ne visi turi automobilius, ne visi gali sau leisti važiuoti kažkur toliau, kad ir į Palūšę – kelionė juk kainuoja, o prie tilto išsimaudyti daugelis ateidavo pėsčiomis“, - guodėsi žmonės.

Situacija – standartinė: rajono valdžia šaiposi iš gyventojų problemų ir nė piršto nepajudina, kad padėtų.

Mūsų inf.

 
Reklaminis skydelis