Mes turime 125 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:746
mod_vvisit_counterŠią savaitę:11988
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:46515

Koronavirusas pavojingai priartėjo prie Švenčionių rajono

2020 m. rugpjūčio 5 d., trečiadienis, Nr.58 (1973)

Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad šią savaitę dėl koronaviruso intensyviau bus tiriami net 11 Lietuvos savivaldybių gyventojai: Molėtų, Šalčininkų, Kėdainių, Ignalinos, Vilniaus, Prienų, Klaipėdos ir Kauno rajonų, o taip pat Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų. Šiose 11-oje savivaldybių fiksuojamas didesnis sergamumas COVID-19, negu kitose Lietuvos savivaldybėse. Liepos 31 d. duomenimis, Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis 100 tūkst. gyventojų siekė 5,7. Minėtuose rajonuose jis gerokai didesnis.

Didžiausias Lietuvoje sergamumo koronavirusu rodiklis yra Ignalinos rajone. Čia 100 tūkstančių gyventojų jis siekia net 76,2. Antras pagal sergamumą – Panevėžio rajonas (sergamumo rodiklis 30,3). Molėtų rajone – 23,3, Šalčininkų rajone – 19,7, Prienų rajone – 19,4, Kauno mieste – 14,2, Kupiškio rajone – 12,2, Kauno rajone – 9,3, Vilniaus rajone – 7, Trakų rajone – 6,1, Vilniaus mieste ir Panevėžio rajone – po 5,7.

Ramiausia – pajūryje. Net po Jūros šventės Klaipėdoje sergamumas koronavirusu čia nepadidėjo. Klaipėdos mieste sergamumo rodiklis mažesnis už Lietuvos vidurkį – siekia tik 3,4, o Klaipėdos rajone sergamumo rodiklis yra mažiausias Lietuvoje – tik 1,7. Mažesnis nei Lietuvos vidurkis sergamumo rodiklis yra Marijampolėje – 5,6, Visagine ir Lazdijų rajone – po 5,5, Kėdainių rajone – 4,4, Elektrėnų rajone – 4,2, Šiaulių mieste – 3,9, Rokiškio rajone – 3,6, Raseinių rajone – 3,2 Kretingos ir Šilutės rajonuose – po 2,7, Tauragės rajone – 2,6, Šiaulių rajone – 2,4, Mažeikių rajone – 2.

Skelbiama, kad apie pusė koronaviruso atvejų – įvežtiniai. Naujausi trys atvejai Klaipėdoje – iš Lenkijos, Ignalinoje – iš Airijos.

Siekiant išvengti antros koronaviruso bangos, šalyje įvesti sugriežtinti apribojimai. Nors dėvėti kaukes reikalaujama tik viešose uždarose patalpose ir viešajame transporte, gatvėse taip pat padaugėjo žmonių su kaukėmis. Žinoma, galima jas dėvėti ir lauke, bet tokios prievolės nėra. Juolab, kad mūsų rajone ir taip reta žmonių.

Pateikiame nuo rugpjūčio galiojančius apribojimus išsamiai.

Mūsų inf.