Mes turime 163 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:155
mod_vvisit_counterŠią savaitę:155
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:10955
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

Daugiau nei 500 pajamų nedeklaravusių Švenčionių rajono savivaldybės gyventojų sulauks laiškų iš VM

2020 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis, Nr.73 (1988)

Daugiau negu 500 Švenčionių rajono savivaldybės gyventojų vis dar nepateikė gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų už praėjusius, 2019 metus. Apie laiku neatliktą pareigą gyventojai mokesčių administratoriaus informuojami asmeniniais pranešimais Elektroninio deklaravimo sistemoje arba klasikiniu paštu.

„Didžiąją dalį vis dar nedeklaravusiųjų pajamų sudaro gyventojai, kurie deklaracijas turėjo pateikti dėl jiems pritaikyto per didelio NPD. Per dideliu NPD pernai pasinaudojo daugiau nei 1,3 tūkst. Švenčionių rajono savivaldybės gyventojų, iš jų deklaracijų dar nepateikė 220 gyventojų“, - sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė.

Anot jos, pajamų nedeklaravo ir 75 individualią veiklą vykdantys gyventojai Švenčionių r. savivaldybėje. Įsigiję verslo liudijimą ar įregistravę veiklą pagal pažymą gyventojai pateikti deklaraciją turi net ir tuo atveju, jei pajamų negavo. Tarp nedeklaravusiųjų pajamų taip pat yra apie 70 asmenų, kurie pernai pardavė 10 metų nuosavybėje neišlaikytą nekilnojamąjį turtą, ir apie 130 gyventojų, kurie pardavė 3 metus nuosavybėje neišlaikytą transporto priemonę. Atkreiptinas dėmesys, kad pardavus tiek kilnojamąjį, tiek nekilnojamąjį turtą neišlaikant jo minėtą laikotarpį, deklaracijas reikia pateikti net ir tuo atveju, jei turtas parduotas nepelningai.

Be jau minėtų gyventojų, pajamas deklaruoti privalu ir tiems, kurie per metus uždirbo daugiau nei 120 vidutinių darbo užmokesčių (toliau VDU), nuomojo turtą, gavo didesnių kaip 2,5 tūkst. eurų vertės dovanų ne iš šeimos narių, gavo didesnes nei 500 eurų palūkanas iš paskolų, indėlių ar vertybinių popierių.

Pajamas deklaruoti rekomenduojama e.būdu, prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos, adresu deklaravimas.vmi.lt, o su šiemet sukurtu VMI pajamų deklaravimo vedliu tą padaryti paprasta kaip niekada anksčiau.

Naujausiais duomenimis, deklaracijas už 2019 metus Švenčionių r. savivaldybėje pateikė apie 11 tūkst. gyventojų. Daugiau nei 2,3 tūkst. gyventojų deklaravo apie 460 tūkst. eurų mokėtiną sumą, o maždaug 7 tūkst. gyventojų – apie 1,3 mln. eurų grąžintiną sumą.

Vilniaus AVMI inf.