Mes turime 154 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:108
mod_vvisit_counterŠią savaitę:21057
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:2059
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:150279

Pabradėje pristatomas išskirtinis taikomojo teatro projektas “Žaiskime Pabradę”

2020 m. rugsėjo 30 d., trečiadienis, Nr.73 (1988)

Menų agentūra “Artscape”  bendradarbiaudama su Pabradės kultūros centru 2020 m. redens sezonui pabradiškiams ir miesto svečiams paruošė išskirtinį įvykį- spalio 2 d., penktadienį, 17:30 val, priešais Pabradės kultūros centrą,  bus pristatytas taikomojo teatro projektas “Žaiskime Pabradę”.

Nuo vasaros vidurio Pabradės kultūros centre vyko Menų agentūros “Artscape” suburtų taikomojo teatro praktikų vedami užsiėmimai. Jų metu su Pabradėje sutiktais žmonėmis, vietos gyventojais buvo atliekamos kūrybą skatinančios teatrinės praktikos, dalinamasi istorijomis ir bandoma pažinti Pabradę kaip gyvą, įdomių asmenybių ir istorijos pilną miestą.

“Žaiskime Pabradę” projekto pristatymas nustebins lankytojus savo kompleksiškumu ir novatoriškumu. Galutinis projekto rezultatas - po visą miestą vedantis pasivaikščiojimų maršrutas su interaktyviu žemėlapiu, kurio pažymėtose lokacijose bus sumontuotos instaliacijos. Maršrutas einamas pėsčiomis pasitelkiant taikomojo teatro praktikų komandos sukurtą žemėlapį su nuorodomis bei kryžiažodžiu, kurio atsakymus galima rasti keliaujant. Laikinos instaliacijos pritaikytos būtent tam tikroms vietoms, o inspiruotos vietos žmonių, dalyvavusių taikomojo teatro užsiėmimuose, pasakojimų, pomėgių, prisiminimų bei Pabradės istorijos.

“Nuosekliai dirbant ir renkant informaciją šiam projektui, natūraliai susidėliojo pagrindinis šio renginio šūkis- “Pažinkime vietą per žmones”, kuris lydėjo kūrybinę komandą viso proceso metu ir dabar, jau turint galutinį rezultatą, įsitvirtino ir pasiteisino. Šio pasivaikščiojimo tikslas yra naujai atrasti Pabradę, atskleisti ją tokią, kokią taikomojo teatro praktikams pavyko pamatyti ir pažinti susitikimų su bendruomene metu.”- apie artėjantį renginį pasakoja viena iš kūrybinės grupės narių, taikomojo teatro praktikė Miglė Remeikaitė.

Bendruomenės projektas Pabradėje yra Menų agentūros Artscape projekto BATS (Baltijos Taikomojo teatro mokykla) dalis, kurio metu nedidelės scenos menų profesionalų ir edukatorių grupės dirba skirtingose bendruomenėse. 2020 metų sausio mėnesį prasidėjusio projekto metu vyko garsių tarptautinių taikomojo teatro kūrėjų kūrybinės dirbtuvės Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, po kurių mokymų dirbtuvių dalyviai, prižiūrimi. Su bendruomene Pabradėje kūrybines praktikas vykdė  bei galutinį rezultatą pristatys teatro praktikai- Miglė Remeikaitė, Adelė Šuminkaitė, Rūta Šmergelytė, Gabrielė Janilionytė, Benjamin Guldager, kartu su mentore Kristina Werner.

BATS (Baltijos Taikomojo teatro mokykla) projektai yra įgyvendinami bendradarbiaujant su partneriais  Britų taryba bei Vokietijos ambasada Lietuvoje. Daugiau informacijos apie vykdomus projektus bei artėjantį “Žaiskime Pabradę” renginį rasite Menų agentūros “Artscape” paskyroje https://www.facebook.com/agentura.artscape