Mes turime 307 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3131
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3131
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:19396
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

Covid-19 ligos atvejai nustatyti visose rajono gimnazijose

2020 m. spalio 17 d., šeštadienis, Nr.78 (1993)

Trečiadienio laikraštyje rašėme, kad mokyklos ištuštėjo, koronaviruso atvejams pasirodžius dviejose rajono mokyklose. Situacija keičiasi sparčiai, tad jau antradienio rytą, kai laikraštis buvo spausdinamas, gavome naują informaciją.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Švenčionių skyriaus vedėja Jolanta Savickienė informavo: „Per pastarąsias devynias dienas Švenčionių rajone registruota 19 COVID-19 ligos atvejų, iš jų 8 – per savaitgalį. Covid-19 ligos atvejai nustatyti visose rajono gimnazijose. Karščiausiu tašku šiuo metu laikoma Pabradės Žeimenos gimnazija, nes čia koronavirusinė infekcija nustatyta 8 asmenims.

Tai nėra netikėta, nes ugdymo įstaigos, jų darbuotojai ir auklėtiniai yra visuomenės dalis, į kurią, net ir dedant maksimalias pastangas, virusas gali patekti. Juolab, kad jau yra įrodyta, kad vaikai ir paaugliai dažnai susirgę jaučia silpnus simptomus ar iš viso jų nejaučia. Svarbiausia dabar – tikslingai valdyti šią infekciją, kad ji neišplistų, todėl ir įvesti rajone atitinkami apribojimai.“

Ketvirtadienį situacija dar pablogėjo – NVSC Švenčionių skyrius pranešė, kad rajono ugdymo įstaigose nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 15 d. registruoti 24 koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) atvejai. Karščiausiu tašku šiuo metu laikoma Pabradės Žeimenos gimnazija, nes čia koronavirusinė infekcija nustatyta 15 asmenų.

Švenčionių rajone nuo metų pradžios iki spalio 15 d. iš viso patvirtinta 90 COVID-19 ligos atvejų, šiuo metu tebeserga 51 asmuo.

Nuo spalio 12 d. iki spalio 25 d. prie nuotolinio mokymo perėjo visos klasės Pabradės „Žeimenos“ gimnazijoje. Kitose mokymo įstaigose taikomi daliniai apribojimai. Pabradės „Ryto“ gimnazijoje  nuotoliniu būdu mokysis 5-12 klasių mokiniai, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje – 9-12 klasių, išskyrus Adutiškio skyrių. Švenčionėlių karaliaus Mindaugo gimnazijoje 5-12 klasių mokiniai nuotoliniu būdu mokysis nuo spalio 12 d. iki spalio 19 d.

Meno mokyklos ir sporto centras taip pat įpareigoti dirbti nuotoliniu būdu, kai grupinės veiklos vykdomos ne atvirose patalpose. Švietimo pagalbos tarnybos, kitų savivaldybės įstaigų, taip pat ir III amžiaus universiteto užsiėmimai vyks nuotoliniu būdu. Kultūros įstaigos įpareigotos neorganizuoti renginių.

Mūsų inf.

 
Reklaminis skydelis