Mes turime 275 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:837
mod_vvisit_counterŠią savaitę:837
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:67560

Nauja valdžia

2020 m. spalio 31 d., šeštadienis, Nr.82 (1997)

Naujai išrinktas Seimas pradėjo „piršlybas“. Pagal gautų mandatų skaičių TS-LKD (50 mandatų), formuojantys valdančiąją koaliciją, „į porą“ turėtų imti dvejus liberalus – Liberalų sąjūdį (13 mandatų) ir Laisvės partiją (11 mandatų). Šios partijos užsitikrina tvirtą daugumą – 74 balsus.

Opozicijoje lieka LVŽS su 32 mandatais, Socialdemokratai – 13 mandatų, Darbo partija – 10 mandatų, LSDDP (atskilę socialdemokratai) – 3. Vienmandatėse išrinkti 4 patys išsikėlę, 3 Lenkų rinkimų akcijos atstovai, 1 Lietuvos žaliųjų partijos, 1 partijos „Laivė ir teisingumas“ (arba Zuoko partija). Su šia partija daug vilčių siejo rajoną valdantys Klipčiai, bet rezultate liko be nieko. Mat, ši partija tik Švenčionių rajone ir žinoma. Kaip ir rašėme prieš rinkimus, kad rajono liberalai vėl liks „ant ledo“, kaip ir prieš 4 metus, taip ir nutiko.

Išankstiniais duomenimis, Nalšios pietinėje rinkimų apygardoje, kuri apima Švenčionių ir Ignalinos rajonus, II ture į Seimą išrinktas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas ignalinietis Gintautas Kindurys, surinkęs 54,88 proc. Apraudoję savo nesėkmę, rajono „valdiški resursai“, pirmame ture peikę G.Kindurį, antrame jau reabilitavo ir agitavo.

Su socialdemokratais dalyvavęs rinkimuose nepartinis Šarūnas Birutis gavo 45,12 proc. balsų.

Paradoksas tame, kad ignalinietis Gintautas Kindurys Ignalinoje pralaimėjo Šarūnui Biručiui 59 balsais. Už G. Kindurį balsavo 2491 Ignalinos r. rinkėjas, o už Š.Birutį 2550. Švenčionių rajone atvirkščiai: už G.Kindurį 3897, už Š.Birutį 2775.

Nesibaigia drama dėl mandato Utenos apygardoje, kur rungiasi LSDP pirmininkas G.Paluckas ir TS-LKD atstovas E.Pupinis. Suskaičiavus balsus, buvo lygiosios (abudu gavo absosliučiai po vienodą skaičių balsų), bet pergalė priskirta E.Pupiniui , nes jis pirmavo I ture). G.Paluckui nesutikus, balsai perskaičiuoti, ir surasta 2 balsais daugiau už E.Pupinį. Vėliau paaiškėjo, kad 7 balsai „paštu“ kažkur pasiklydę. Suradus juos, E.Pupinis laimi 5 balsais. Šis chaosas atskleidžia, kaip neatsakingai skaičiuojami balsai, ir tikriausiai ne tik Utenoje... G.Paluckas pareikalavo dar kartą perskaičiuoti balsus. Lenkų rinkimų akcijos vadas V.Tomaševskais reikalauja naikinti rinkimų rezultatus daugiamandatėje apygardoje dėl rinkimų agitacijos pažeidimų.

Mūsų inf.

 
Reklaminis skydelis