Mes turime 331 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:5245
mod_vvisit_counterŠią savaitę:15432
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:91462
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:120250

Dėl briedžio pradėtas tyrimas, o dėl gamtosaugininkų-brakonierių vis dar vyksta

2020 m. lapkričio 7 d., šeštadienis, Nr.83 (1998)

Tik brakonieriai ir jų rėmėjai turi teisę sužinoti, kaip jie nubausti?

Spalio pradžioje, vaikščiodami po mišką netoli Sirgėlio ežero, švenčionėliškiai aptiko kraupų radinį - akivaizdžiai brakonierių išmėsinėto briedžio išmėtytas liekanas. Liudininkai tvirtina, kad užėjo ant karštų pėdsakų – liekanos net nebuvo atšalusios. Jie nufotografavo tai, kas liko iš girių gražuolio, ir ėmėsi iniciatyvos sučiupti nusikaltėlius: kreipėsi rajone į įvairias valdiškas institucijas, kurioms tokie dalykai turėtų rūpėti, bet susidūrė su abejingumu ir nenoru net išklausyti. Pagaliau išklojo savo nusivylimą redakcijai – mes apie tai rašėme. Žmonės buvo labai susikrimtę dėl to, kad geriausias laikas, kai galima pagauti nusikaltėlius karštais pėdsakais, dėl įvairių viešojo sektoriaus tarnautojų tingumo (o gal ir dar blogiau) buvo prarastas. Žinoma, pabandėme ir mes prisidėti prie nusikaltėlių sutramdymo. Rajone laiko negaišome, nes ne kartą teko girdėti, kad tokių briedžių dešras ir brakonierių lašišas kerta ne tik brakonieriai... Kreipėmės tiesiai į Vilnių. Ten visada operatyviai reaguoja, maloniai bendrauja, visa bėda, kad po to rezultatų tenka labai ilgai laukti, o gal ir nesulaukti...

Iš Aplinkos apsaugos departamento gavome iš karto du atsakymus – dėl briedžio ir dėl plačiai nuskambėjusios istorijos, kai šių metų kovo 3 d. Buivydų ežere su įkalčiais buvo sučiupti patys gamtos mylėtojai - NEETATINIAI APLINKOSAUGININKAI. AAD direktorė Olga Vėbrienė informavo, kad dėl briedžio Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai buvo nuvykę į nurodytą vietą, aiškinosi įvykio aplinkybes. Dėl šios situacijos pradėtas tarnybinio nusižengimo tyrimas.

Lydekų brakonieriams pasisekė - jiems pasitarnavo koronavirusas. Tyrimas užsitęsė dėl karantino. Ir pasibaigus karantinui tyrimas niekaip nesibaigė. Štai ir dar vieno karantino sulaukė... O ciniški nusikaltėliai (vilkai avinėlių kailiukais!) kol kas atsipirko tik tuo, kad iš jų buvo atimti neetatinių aplinkosaugininkų pažymėjimai. Už tokio mąsto nusikaltimą gamtai, ir dar pasinaudojant visuomeninėmis pareigomis, tai vieni niekai. Į visus paklausimus atsakymai: „Vyksta tyrimas“, bet vis buvo pažadai, kad pasibaigus tyrimui visuomenė bus informuota. Šįkart panašu, kad visuomenė taip ir nesužinos, nei kas buvo tie aplinkosaugininkai-brakonieriai, nei kokia gamtosaugos Švenčionių skyriaus vadovo M.Kriaučiūno atsakomybė už tokių pagalbininkų veiksmus. Iš AAD atsakymo aiškėja, kad tik nusikaltėliai turi teisę žinoti, kaip jie nubausti.

Citata iš oficialaus departamento atsakymo: „Dėl 2020 m. kovo 3 d. įvykio Buivydų ežere, Švenčionių r., Departamente yra atliekamas tarnybinio nusižengimo tyrimas. Vadovaujantis Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. birželio 25 d.. nutarimu Nr. 977 „Dėl Tarnybinių nuobaudų skyrimo valstybės tarnautojams tvarkos aprašo patvirtinimo“, 22 punktu, su tarnybinių nusižengimų tyrimo duomenimis gali susipažinti ir kopijas gauti valstybės tarnautojas ar asmuo, ėjęs valstybės tarnautojo pareigas, dėl kurio galimai neteisėtų veiksmų buvo atliktas tyrimas.“

Tai bent! Valstybės tarnautojų nusižengimai – tik jų asmeninis reikalas? Ko tada stebėtis, kad gamta siaubiama, lėšos švaistomos, švogerystė veši, o valdininkai įžūlėja.

Irena PAULIUKEVIČIENĖ

 

 
Reklaminis skydelis