Mes turime 235 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:5123
mod_vvisit_counterŠią savaitę:31104
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:130357
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:159579

Lietuvoje savaitgalį liepsnos pasiglemžė dviejų žmonių gyvybes

2020 m. lapkričio 25 d., trečiadienis, Nr.88(2003)

Lietuvoje savaitgalį gaisruose vėl žuvo du žmonės. Penktadienį 13.55 val. buvo gautas pranešimas apie gaisrą gyvenamajame name Kupiškio rajone, Alizavos seniūnijoje, Salamiesčio miestelyje. Pirmoji gaisrą pastebėjo ir ugniagesius iškvietė priešais gyvenusi kaimynė. Atvykus ugniagesiams, medinis namas degė atvira liepsna. Su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėję vidų, ugniagesiai jame rado ir išnešė nukentėjusį žmogų. Netrukus greitosios pagalbos medikai konstatavo vyro mirtį. Gaisro metu išdegė kambarys, apdegė virtuvė, prieangis ir kitos patalpos. Autonominio dūmų detektoriaus name nebuvo.

Gaisravietėje apsilankę ir kaimynus apklausę Kupiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai išsiaiškino, kad žmogus gyveno vienas, priklausė socialinės rizikos grupei, nevengdavo rūkyti kambaryje, kūrendavo įvairias šiukšles ir plastiką. Virtuvėje jis buvo įsirengęs pirties krosnelę su akmenimis, ant kurios džiovindavo drabužius. Užgesinus gaisrą, ant krosnelės buvo rasta išsilydžiusio audinio, galbūt megztinio, fragmentų. Gaisro židinys buvo virtuvėje, o vyras rastas kambaryje, tačiau virtuvė ir kambarys buvo šalia, be durų. Tikėtina, kad žmogus užtroško dūmuose.

Sekmadienį vėlai vakare dar vienas tragiškas gaisras kilo Biržų rajone, Papilio seniūnijoje, Žalgirio kaime. Ten atvira liepsna taip pat degė gyvenamasis namas, atvykus ugniagesiams, jo stogas jau buvo įgriuvęs, vidus išdegęs. Apmalšinus liepsnas, gaisravietėje buvo rastas namo savininko kūnas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet gaisruose jau žuvo 81 žmogus, tai yra 22 žmonėmis daugiau negu pernai tuo pačiu metu. 32 žmonės žuvo dėl neatsargaus rūkymo (pernai per tą patį laikotarpį – 25), 15 – dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi, 11 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, 6 – dėl pašalinio ugnies šaltinio, 6 – dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 3 – dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, 1 – dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimo, 1 – dėl kitų priežasčių. Dar šešių žmonių žūties priežastys tikslinamos.

Ugniagesiai gelbėtojai dar kartą įspėja gyventojus nerūkyti lovose, susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, susitvarkyti elektros įrangą ir būtinai įsigyti autonominį dūmų detektorių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM inf.