Mes turime 116 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:664
mod_vvisit_counterŠią savaitę:664
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:120983
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:114011

Už žolės deginimą gyventojams gresia baudos

2021 m. balandžio 3 d.

Į Lietuvą atplūsta šiltų orų banga, todėl ugniagesiai gelbėtojai nori įspėti gyventojus nedeginti pernykštės žolės, kadangi pučiant stipriam vėjui nuo mažos žiežirbos gali įsiplieksti didžiulis gaisras. 

Už nenupjautų ir nesurinktų (nesugrėbtų) žolių deginimą  Administracinių nusižengimų kodekso 286 straipsnyje asmenims numatytos nuo 50 iki 300 Eur, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 Eur baudos.

 

Žolės padegėjai stebimi dronais, pažeidėjams skiriamos baudos

Kasmet šalyje kyla keli tūkstančiai žolės gaisrų. Dažniausiai žolės gaisrai kyla dėl neatsargaus žmogaus elgesio ir dėl Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių nežinojimo ar nepaisymo. Kovo mėnesį jau nubausti keli žolę deginę piliečiai.

Šiuo metu baiminamasi žolės gaisrų suaktyvėjimo, kadangi didelė dalis žmonių dirba iš namų ir, turėdami daugiau laiko, degina sugrėbtas žoles ir šakas: Reikėtų nepamiršti, kad laužus kūrenti galima ne arčiau kaip 30 metrų iki pastatų, nes neprižiūrimi laužai gali pasiglemžti ne tik gyventojų namus ir turtą, bet ir gyvybę. Kovoje su žolės degintojais pasitelkiami ir aplinkos apsaugos pareigūnai bei miškininkai, nes nuo degančios žolės gaisrai persimeta į miškus ir durpynus. Reidų metu atviros teritorijos apžiūrimos naudojant dronus.

Šiemet šalyje atvirosiose teritorijose kilo 260 gaisrų, jų metu išdegė per 60 ha pievų, ražienų, miško paklotės ir kt. Vien kovo mėnesį jau kilo 205 tokie gaisrai, iš jų 87 – Vilniaus apskrityje.

Pareigūnai įspėja gyventojus itin atsakingai elgtis su ugnimi, o pastebėjus gaisrus, nebūti abejingiems –  nedelsiant skambinti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112.

PAGD inf.

 
Reklaminis skydelis