Mes turime 854 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1633
mod_vvisit_counterŠią savaitę:15371
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:135690
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:114011

Keista tendencija

2021 m. liepos 3 d.

Vis kaskart dažniau internete pastebiu tendenciją, kai nuotraukos neatitinka turinio. Gerokai seniau teko matyti straipsnį apie Vilniaus rotušę, nors buvo įdėta Kauno rotušės nuotrauka.

Arba skaitai antraštę: „Tokios tai šeimos laimingo gyvenimo receptas“. Atsiverti tą sensaciją, skaitai ir nieko stebinančio nerandi. Dar pasitikrini – nieko. Viskas aišku – prarijai jauką kaip patiklus karosas.

Dar viena antraštė: „Pati skaniausia močiutės sriuba!“. Nieko prieš neturiu. Atsiverčiu ir skaitau receptūrą. Visas sudedamąsias dalis turiu. Bandau virti. Viską išlaikau išskyrus galbūt „žiupsnelį pipirų“ ir „truputį pavirkite“. Pipirų, žinoma, nurodytame virimo etape įdedu ir „truputį paverdu“. Galų gale ragauju tą kulinarinį stebuklą. Bet... mano močiutės sriuba būdavo skanesnė. Arba mano močiutė buvo geresnė virėja, arba aš blogesnis virėjas už recepto autorės močiutę. Ir iš viso, kas per vienetai yra „truputis“ ir „žiupsnelis“? Gal kas žinote? Jei ir žinote, tai abejoju, ar išduosite šitą tūkstantmečius menančią paslaptį.

Arba dar geriau. Skaitau, kad jau dabar Lietuva kosmose tai driokstelės – vos ne visi lietuviai maus į kosmosą. Palaukit, brangieji. O kiek jaunų vaikinų ir merginų „išbrokuoja“ atrankos į kariuomenę medicininė komisija? Jeigu atliekančių karo tarnybą yra sakykim apie 4000, tai kiek iš jų galėtų norėti ir būti astronautais, kosmonautais, taikonautais, euronautais? Gal pirma suraskime bent kelis tinkamus tokiai profesijai, patreniruokim „iš dūšios“ kelis metus, o tik po to trimituokim, kad gal kada nors kokiu nors kosminiu laivu kur nors skris...

Dabar vėl skaitau „Po pandemijos lietuviai užplūdo psichoterapeutų kabinetus...“. Pirma – pandemija dar nesibaigė, galėčiau visai neskaityti tokio straipsnio, nes jau antraštėje akivaizdus melas. Antra – pasirodo, lietuviai turi begales psichologinių problemų, o va kitiems Lietuvos gyventojams visa tai nė motais, nė krislo akyje. Tai ko tie lietuviai tokie skysti, juk ką tik ruošėsi pulkais šturmuoti kosmosą? Ir kuo gi jie skundžiasi? Pasirodo – baime, nerimu, klaustrofobija. Tai čia jau šitiems visokiais Marsais tikrai neturėtų kvepėti...

Dar viena antraštė – „Besivaduojantys iš karantino pančių...“. Tai įsivaizduoju ištisomis šeimomis supančiotus žmones, brazdančius grandinėmis ir negalinčius niekaip ištrūkti iš to karantino. Daugelis dar „prikaustyti“ prie kompiuterių, tiesiog kaip vergai irklininkai galerose, kai graikai kariavo su romėnais. Pasirodo, per du tūkstančius metų niekas nepasikeitė – visiška vergovė. Vargšai verčiami „zūmintis“, „čiatintis“ ir „brauzinti“ prieš savo valią. Tais laikais buvo net geriau – mokinius „pedagogės“ palydėdavo į mokyklas. Paaiškinu: pedagogas - vergas, lydintis šeimininko vaikus į mokyklą. Paimta iš tarptautinio žodyno. Mieli pedagogai, negi jūs manote, kad per 2000 metų kažkas pasikeitė? Nepykite, jei jūsų negerbia mokiniai ir jų tėvai. Kodėl jūsų nevadina mokytojais? Nes mokytojus privalėtų gerbti! Mokytojas lotyniškai yra magister! O graikiškai – διδάσκαλος (didaskalos), t.y. didaktikas, galintis pamokyti. O ko gali išmokyti vaikų vedžiotojas? Nebent – eismo taisyklių.

O štai šita antraštė tiesiog stulbina: „Po kelių mėnesių pamatysite naujas maisto kainas“. Atrodo, kad rašantysis nesimokė filosofijos. Naujas kainas matome kasdien, kartais atrodo, kad prekybininkai kainų rašinėjimui tiesiog gadina popierių. Maždaug tas pats, kaip „rytoj atsibudę pamatysite naują dieną“. Kita diena visai kitokia, kainos – taipogi. Jau nestebina daugelį metų iš eilės.

Dar viena antraštė, nei kiek neblogesnė už ankstesnę – „Pasaulį stebinančios jachtos iš Rygos“. O kur gi tokios jachtos iš Klaipėdos? Mes tik kruizinius laivus galime priimti? Ne, dar negalime, karantinas. O kur mūsų „pasaulį stebinantys sklandytuvai iš Prienų“? O kur mūsų traktoriai, elektromobiliai? Tiesa, viena Klaipėdos firmelė pristatė važiuojantį „baterinį“ autobusą. Gal bent šį kartą pavyks, nes įkraunamas per 10 minučių. Nuotraukos tikrai gražios buvo. O kiek tokių autobusų galėsime pagaminti rinkai?

Kažkur dar skaičiau kad jau važinėja „baterinis“ troleibusas! Tikrai neblogas sumanymas. Važiuoja, kol pasibaigia laidai. Tuomet praima tuos „ūsus“ ir važiuoja toliau kaip niekur nieko! Didelis mat išradimas - po troleibuso grindimis paslėpė galingas baterijas. O gal čia bus didelė naujovė?

Štai dabar viename portale matau arabų rašmenimis parašyto rankraščio nuotrauką, o antraštė skelbia, kad „1207 m. šaltiniai užfiksavo seniausią žinomą lietuvišką žodį. Koks jis?“. Na, manau, negi arabai bus kokią pasaką ar padavimą užrašę tuometinėje Lietuvoje. O kaip jis atkeliavo iki Lietuvos? Ką tas arabas ant savo kupranugarių atvežė parduoti į Lietuvą? Nieko panašaus. Kalbama apie Rygos įkūrimą (Kaip aš tai galėjau pamiršti) ir mūsų brolius latgalius ir tolimesnius lyvius. Kokie mes baisūs buvome! O prie ko čia arabai? O taip sau, kad greičiau „užkibtum“, nes jau niekuo negalima nustebinti šiais interneto laikais.

Tai jeigu kokiame portale perskaitysite antraštę „Marsiečiai puola“, greičiausiai bus straipsnis apie mašalus palei Nemuną ir Nerį šalia Baltarusijos, nes toje šalyje dabar ne mašalai rūpi.

O kaip jums patiktų antraštė „Pakelsime žemės ūkio našumą 50%“? Čia ne vienam sukėliau šypseną, nes antraštė matyta iš „anų laikų“. Nors, gerai pagalvojus, galėtų būti panaudota per kokią rinkimų kampaniją surinkus gerą kandidatų kompaniją.

O štai antraštė „Padidinsime darbo vietų skaičių 20%“ jau iš fantastikos srities. Kodėl? Todėl, kad nepasakyta, kur tai bus padidinta. Sakykime, kad įmonėlė, kurioje dirba 1 (vienas) šefas ir 4 (keturi) pavaldiniai sugalvoja „įvesti“ 1 (vieno) šefo pavaduotojo etatą. Jei 100% yra 5 darbuotojai, tai 1 (vienas) darbuotojas ir sudaro tuos žadėtus 20%. Pažadas įvykdytas. O ar pavaldiniams pasidarė nuo to geriau? Procentai yra genialus išradimas, bet prie viso to dar reikia turėti ir neblogai išvystytas smegenis.

Vienu žodžiu, sekite antraštes, jose tiek mūsų liaudiško pajuokavimo ir užsienietiško humoro, kad net straipsnio skaityti nereikia. Perskaitai vieną antraštę, ir gera nuotaika visai dienai garantuota.

Izidorius KIMSĖNAS

 

 
Reklaminis skydelis