Mes turime 847 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1428
mod_vvisit_counterŠią savaitę:15166
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:135485
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:114011

„Vilniaus vandenys“ iš Europos investicijų banko (EIB) gavo pirmąją kredito dalį - 5 mln. eurų

2021 m. liepos 3 d.

Vilniaus vandenys“ aptarnauja Švenčionių ir Švenčionėlių miestų gyventojus – tiekia vandenį ir tvarko nuotekas

Didžiausia šalies vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ iš dar pavasarį Europos investicijų banko (EIB) suteikto 50 mln. Eur siekiančio kredito jau gavo pirmąją 5 mln. Eur dalį. Birželio viduryje bendrovę pasiekusios lėšos bus panaudotos prioritetiniams vandens tiekimo infrastruktūros atnaujinimo projektams.

Kaip teigia rekordines investicijas 2021-2022 metais suplanavusių Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas, pirmoji gauta kredito dalis bus skirta vandens kokybės gerinimo projektams, vandenviečių rekonstrukcijoms, naujų magistralinių vandentiekio tinklų tiekimui bei atnaujinimui.

„Europos investicijų banko (EIB) finansavimas mums atveria galimybes sklandžiai įgyvendinti užsibrėžtus tikslus ir laikytis itin ambicingo investicijų plano. Neabejojame, kad investicijos padės pagerinti įmonės efektyvumą ir paslaugų kokybę – prie centralizuoto vandentiekio sistemų galės prisijungti daugiau namų ūkių, pagerės klientams tiekiamo geriamo vandens kokybė, sumažės aplinkos tarša. Šis kreditas yra reikšminga finansinė injekcija. Be jos bendrovė neturėtų galimybės įgyvendinti infrastruktūros atnaujinimo projektų visa apimtimi ir laikantis maksimaliai trumpų terminų“, – teigia M. Švaikauskas.

EIB kredito lėšomis bendrovė užbaigs Žemųjų Panerių vandenvietės rekonstrukciją. Įgyvendinus vandenvietės rekonstrukcijos projektą, geresnės kokybės vanduo bus tiekiamas 5000 gyventojams. Taip pat bus rekonstruojami vandentiekio magistraliniai tinklai: Nemenčinė-Antaviliai-Baronų kaimas (rekonstruojamos atkarpos ilgis 1810 m), kuriais požeminis vanduo tiekiamas iš Nemenčinės vandenvietės į Antavilių vandens gerinimo įrenginius. Šių investicijų naudą pajus daugiau nei 142 tūkst. arba 54 % bendrovės klientų. Projektu siekiama efektyviai valdyti išgaunamus vandens išteklius ir užtikrinti paslaugos patikimumą, sumažinant avarijų vamzdynuose tikimybę.

Dalis lėšų bus panaudota ir slėginio magistralinio nuotekų tinklo, kuriuo nuotekos nuvedamos iš Baltupių, Šnipiškių, Senamiesčio, Markučių, Užupio, Pylimėlių, Valakupių, Rasų ir kt. teritorijų (tinklu nuvedamos nuotekos surinktos iš daugiau beveik 75 tūkst. klientų), nuo Upės g. 15 iki Latvių gatvės rekonstrukcijai,. Rekonstruojamos atkarpos ilgis apie 1585 m. Rekonstravus šį magistralinį nuotekų tinklą bus efektyviau valdoma avarijų ir nuotekų išsiliejimo į Nerį rizika.

Iki 2022 m. pabaigos „Vilniaus vandenys“ į infrastruktūros plėtrą, atnaujinimą ir veiklos skaitmeninimą ketina investuoti rekordinę sumą – 108,7 mln. Eur. Planuojama įgyvendinti 20 infrastruktūros plėtros projektų, kurių metu Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių, Švenčionėlių, Eišiškių ir Nemenčinės rajonuose bus įrengta apie 72 km vandentiekio tinklų ir 79 km nuotekų tinklų. Šie projektai suteiks galimybę apie 3235 namų ūkių prisijungti prie vandentiekio tinklų ir apie 4112 – prie nuotekų tinklų.

Kituose etapuose skolintos lėšos bus investuojamos į nuoseklų nuotekų išvalymo rodiklių gerinimą, IT programinės įrangos ir procesų valdymo sistemų atnaujinimą, socialinės atsakomybės tikslų įgyvendinimą.

„Vilniaus vandenys“ derybas su bankais pradėjo dar 2020 m. kovą, o šį pavasarį su Europos investicijų banku pasirašė kredito sutartį. Bendrovei kreditas suteiktas neprivalant išnaudoti visos sumos, šiuo metu pasirašyta 20 metų trukmės sutartis pirmajam finansavimo etapui – 20 mln. eurų.

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 265 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Parengė Renata Saulytė-Smalskė

 
Reklaminis skydelis