Mes turime 929 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2070
mod_vvisit_counterŠią savaitę:15808
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:136127
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:114011

Festivalis „Bendra tautų kalba“ sutraukė švenčių išsiilgusius žiūrovus

2021 m. liepos 3 d.

Saulėtą ir jaukią birželio 23-osios pavakarę Švenčionėlių miesto bendruomenę po ilgo karantino pasveikino II regioninis tautinių mažumų meno mėgėjų kolektyvų festivalis „Bendra tautų kalba“. Festivalį antrus metus iš eilės remia Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės (projekto vadovė Vida Vilutienė).

Festivalio koncertas prasidėjo Visagino kultūros centro tautinių mažumų meno mėgėjų kolektyvų pasirodymais. Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, įteikdamas padėkas Visagino kultūros centro kolektyvams „Rodnik“ ir „Tumelianka“, linkėjo dar ne vieną kartą atvykti į Švenčionėlių miestą. Kitiems festivalio dalyviams mero padėkas įteikė Švenčionių rajono tarybos narė Renata Grigianecienė. Festivalio organizatoriai – Švenčionėlių miesto kultūros centras – apdovanojo visus festivalio kolektyvus šventiniais pyragais ir lauko gėlių puokštėmis.

Kiekvienas kolektyvas dovanojo Švenčionėlių miestui nepaprastai šiltas ir įdomias koncertines programas, pristatė savo nacionalinius kostiumus, supažindino su išskirtiniais tautiniais charakterio ir kultūriniais bruožais.

Festivalyje dalyvavo: Visagino kultūros centro vokalinis rusų dainų ansamblis „Rodnik“ (vadovė Tatjana Turočkina), Visagino kultūros centro lenkų dainų ansamblis „Tumelianka“ (vadovė Svetlana Mikelskaitė), Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Jutrzenka“ (meno vadovė Leonarda Klukovska), Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro Sužionių skyriaus folklorinis ansamblis „Sużanianka“(meno vadovė Margarita Kžiževska), Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro grupė „Inventum“ (vadovas Gžegožas Pileckas), Vilniaus kultūros centro žydų dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech“ (vadovė Larisa Vyšniauskienė).

Švenčionėlių miesto bendruomenė gausiais aplodismentais palydėjo vienus kolektyvus ir pasitiko kitus.

Švenčionėlių geležinkelio stoties parke netrūko smagių ir įdomių užsiėmimų vaikams. Vyko vaikų dailės pleneras, žaidimai vaikams, smagus pasijodinėjimas arkliuku poniu. Vyko tautodailininkų ir amatininkų tradicinių amatų mugė, kurioje galima buvo įsigyti vienetinių ir išskirtinių suvenyrų ir atminimo dovanų.

Festivalis paliko puikius įspūdžius ir viltį, kad tai pasikartos dar kartą. Tautų muzikos, šokio, dainos ir draugystės šventė tik patvirtino, kad mūsų rajone gyvenantys tautinių mažumų atstovai ir visa miesto bendruomenė labai laukia tokių renginių. O mes, organizatoriai, esame įpareigoti patenkinti visuomenės kultūrinius ir laisvalaikio praleidimo lūkesčius.

Vida VILUTIENĖ

 
Reklaminis skydelis