Mes turime 265 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1754
mod_vvisit_counterŠią savaitę:4688
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:85158

Švenčionių PGT ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo į šulinį įmestus kačiukus

2021 m. liepos 17 d.

Mes jau įpratome, kad Homo sapiens (protingasis žmogus) laiko save evoliucijos piramidės aukščiausia pakopa, todėl natūralu, kad būdami pačiais pačiausiais, mes esame atsakingi už mūsų mažesniuosius bičiulius – gyvosios gamtos atstovus. Noriu papasakoti apie iš pirmo žvilgsnio visai nereikšmingą įvykį – dviejų kačiukų, įkritusių ar sąmoningai įmestų į gilų šulinį, išgelbėjimą, kurį atliko Švenčionių PGT ugniagesiai gelbėtojai.

Pirmadienio, liepos 12-osios, pavakarę eidamas per Švenčionėlių turgaus teritoriją Jurijus Pavlovičius išgirdo gailų kačiuko miauksėjimą. Įsiklausęs suprato, kad pagalbos šauksmas sklinda iš gilaus, nors jau ir tuščio, šulinio. Kadangi pačių jėgomis išgelbėti kačiukų, taip, vėliau paaiškėjo, kad jie du, galimybių nebuvo, Jurijus, paskambinęs 112, iškvietė gelbėtojus. Pirmiausia atskubėjo Švenčionių PGT Švenčionėlių komandos ekipažas. Vyrai suprato, kad dviem nepavyks nelaimėlių išgelbėti, tad teko kviesti pastiprinimą iš Švenčionių, o kai pastarieji atvyko, buvo nuspręsta, kad norint išgelbėti nelaimėlius teks leistis į šulinį. Ši misija teko ugniagesiui gelbėtojui Mantui Zenkevičiui, kurį su pilna apsauga kolegos atsargiai virvėmis nuleido į šulinį. Kačiukus, pasirodo, ne taip lengva buvo sugaudyti. Šulinys siauras ir gelbėtojui nėra lengva sukiotis. Pirmą pagautą kačiuką įdėjo į specialų maišą ir jis buvo ištrauktas. O kaip jis skuodė išleistas iš maišo! Momentaliai dingo krūmuose. Antrą kačiuką Mantas laikė rankose ir abu kartu buvo ištraukti. Antrasis paleidžiamas ne taip jau skubėjo, buvo gerokai pridusęs, bet sveikas.

Baigiant šį pasakojimą apie išgelbėtas kačiukų gyvybes norisi tarti nuoširdų ačiū visam šešetui Švenčionių PGT ugniagesių gelbėtojų, kurie atliko savo pareigą, nenumojo ranka į tų dviejų nelaimėlių likimą.

Iš tikro garbingai ir gražiai skamba tie du žodžiai – ugniagesys gelbėtojas. Po to, kai kačiukai buvo išgelbėti, Jurijus Pavlovičius vėl užkalė šulinį. Oi, kaip norėtųsi, kad bent šį kartą niekas nenuplėštų lentų, nes tą dideli ar maži niekšeliai padaro labai dažnai. Štai tau ir dvi priešingybės – vieni sukuria precedentą nelaimei įvykti, kiti turi gelbėti į nelaimę patekusius. Šį kartą tai buvo du maži kačiukai, kurie kitą dieną kaip raketos lakstė po Švenčionėlių turgaus teritoriją.

Algis JAKŠTAS