Mes turime 259 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:5177
mod_vvisit_counterŠią savaitę:31158
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:130411
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:159579

Dvasingas bendravimas vienija

2021 m. spalio 2 d.

Švenčionių rajono vietos veiklos grupės „Švenčionių partnerystė“ pagal vietos plėtros strategiją „Švenčionių rajono vietos veiklos grupės Švenčionių partnerystė teritorijos 2015-2023 m. vietos plėtros strategijos priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ veiklos sritį „Parama kaimo gyventojų bendruomeniškumo ir pilietiškumo ugdymui (krašto tradicinių renginių organizavimas, stovyklos, konferencijos, išvykos)“ Pabradės bendruomenė „Spindulys“ įgyvendino projektą „Dvasingas bendravimas vienija“ Nr. ŠVEN-LEADER-6B-V-13-2-2020 (NMA Nr. 42VS-PV-20-1-05458-PR001). Nors projektas turėjo būti įgyvendintas anksčiau, bet dėl pandemijos buvo įgyvendintas tik rugsėjo mėnesį, nes anksčiau nebuvo galima surinkti vaikų.

Projektą įgyvendinusi asociacija „Dubingėlė“ (pirmininkas Vladas Šarėjus) rugsėjo 16, 17, 18 dienomis moderavo trijų dienų šaškių turnyrą, minint šv. Jono Pauliaus II 100-ąsias gimimo metines. Šaškių žaidimo mokymai, paskaitos ir varžybos pravestos Įkalnės g. 7, Pabradėje, Švč. Mergelės Marijos, Šeimų Karalienės parapijos namų salėje.

Visi varžybų nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti medaliais. Vaikams tai didelis įvertinimas ir atsiminimas, kad dalyvavo tokiame turnyre, skirtame vienai ryškiausių dvidešimtojo amžiaus asmenybių, palikusių ryškų pėdsakų ne tik bažnytiniame, bet ir pasaulietiškame pasaulyje. Kadangi dabar negalima rengti masinių turnyrų, tai šaškių turnyras buvo rengiamas nedidelėmis grupėmis.

Pabradė visa laiką garsėjo šachmatininkais ir šaškininkais, tai ir šaškių turnyrą padėjo organizuoti šio žaidimo veteranai: Viačeslavas Pervenis (varžybų vyr. teisėjas), Borisas Nosariavas, Edvard Vorošinskij ir Andrius Šarėjus, turintys ne tik žaidybinę, bet ir varžybų organizavimo patirtį.

Stovyklos dalyviai buvo maitinami kavinėje „Astra“.

Rugsėjo 18 d. 11 val. Pabradės parapijos klebonas kunigas Vladimiras Solovej aukojo šv. Mišias už turnyro dalyvius. Šv. Mišių metu buvo palaiminta 50 vienetų Rūpintojėlių statulėlių, kurias išdrožė Valerij Bezrukov. Po šv. Mišių parapijos namų salėje klebonas Vladimiras Solovej perskaitė paskaitą ir demonstravo filmą apie šv. Jono Pauliaus II gyvenimą. Po renginio visi dalyviai buvo pamaitinti kvapniu plovu. Šv. Mišiose dalyvavo ir projekte dalyvavusių vaikų tėvai, artimieji…

Rugsėjo 25 d. 9 val. projekto dalyviai autobusu išvažiavo į ekskursiją po Vilniaus bažnyčias. Buvo aplankyta Vilniaus arkikatedra bazilika, Aušros vartų Gailestingumo Motinos koplyčia, Šventosios Dvasios bažnyčia, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia. Šventosios Dvasios bažnyčios klebonas kunigas Šymon Viklo įteikė visiems šaškių turnyro dalyviams po menišką Rūpintojėlio statulėlę.

Vilniaus Šv.Juozapo kunigų seminarijoje penkto kurso klerikas Miroslav Jonas Dumanskij pakvietė į ekskursiją po seminariją, kur po visuotinės maldos mūsų šaškių desantas buvo sočiai pamaitintas seminarijos valgykloje. Taip be rūpesčių buvo išspręsta maitinimo problema, kurią išspręsti padėjo seminarijoje dėstantis Pabradės parapijos klebonas kunigas dr. Vladimir Solovej.

Prie projekto „Dvasingas bendravimas vienija“ įgyvendinimo prisidėjo ir Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos direktorės pavaduotoja Ana Lastovskaja, o projekte mielai dalyvavo šios gimnazijos mokiniai, dalyvavo ir keli „Ryto“ gimnazijos mokiniai.

Vladas ŠARĖJUS