Mes turime 151 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:301
mod_vvisit_counterŠią savaitę:7504
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:77751

Kitąmet priklausančią vienišo asmens išmoką „Sodra“ skirs be prašymo

2021 m. spalio 9 d.

Siūloma, kad nuo kitų metų pradžios vienišo asmens išmokas – 32 eurus – arba našlių pensijas galėtų gauti visi vieniši neįgalieji ir pensinio amžiaus žmonės. „Sodra“ ją skirtų automatiškai, be atskiro prašymo . Vienišo asmens išmoka būtų skiriama nuo dienos, kurią asmuo atitinka sąlygas skirti ir mokėti.

Jau nuo liepos mėnesio vienišo asmens išmoka priklauso vienišiems šalpos pensijų ir mažų pensijų priemokų gavėjams. Nuo kitų metų pradžios vienišo asmens išmokos gavėjų ratas prasiplės. Išmoka pasieks ir tuos vienišus žmones, kurie apie tai, kad turi teisę gauti vienišo asmens išmoką, galbūt nežino. Taip pat siūloma nustatyti, kad vienišo asmens išmoka būtų mokama ir socialinio draudimo senatvės pensijų gavėjams, kurie yra pateikę prašymą atidėti šios pensijos mokėjimą.

Vienišo asmens išmoka bus pristatoma tokia pačia tvarka, kaip ir pensija ar šalpos išmoka. Jeigu, pavyzdžiui,  šalpos senatvės pensija jums pristatoma į namus, tai ir vienišo asmens išmoka bus pristatyta į namus. Jei šalpos neįgalumo pensiją gaunate į asmeninę sąskaitą, tai ir šią išmoką gausite į tą pačią sąskaitą.

Vienišo asmens išmokos gavėjai, kuriems ši išmoka priklausys nuo 2022 metų pradžios ir bus skirta automatiškai, be atskiro asmens prašymo, išmoką ir susidariusią nepriemoką už kelis mėnesius gaus iki kovo mėnesio pabaigos.

Vienišo asmens išmoka ir socialinio draudimo našlių pensija neturės įtakos kitoms asmeniui priklausančioms kas mėnesį mokamoms išmokoms ar kompensacijoms, taip pat skiriamai piniginei socialinei paramai, apmokėjimui už socialines paslaugas.

Skaičiuojama, kad nuo 2022 m. 32 eurų dydžio vienišo asmens išmoką arba našlių pensiją gaus daugiau kaip 400 tūkst. žmonių.  2022 metais vienišų asmenų išmokoms numatyta skirti apie 106 mln. eurų.

SVARBU. Vienišo asmens išmoka automatiškai nebus skiriama (reikės pateikti prašymą „Sodros“ teritoriniam skyriui), jeigu asmeniui yra paskirta socialinio draudimo našlių pensija, valstybinė našlių renta ir (ar) gauna iš užsienio valstybės periodinės pensinio pobūdžio išmoką našlystės atveju. Taip pat jeigu asmuo gauna valstybinę pensiją, kurios dydis yra ribojamas.

SADM inf.