Mes turime 212 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3038
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3038
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:20099
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:131573

Bibliotekoje pildosi įvairių spalvų svajonės

2021 m. lapkričio 20 d.

Jau tapo tradicija, kad artėjant vasarai Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos ieško galimybių vaikų užimtumui ir aktyviai veiklai vasaros metu. Trečius metus teikiame Lietuvos kultūros tarybos skelbtiems konkursams paraišką, ir šiais metais (jau trečią kartą) lydėjo sėkmė – Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos tęstiniam projektui „Vaikų dienos stovykla „Pažinimo stovykl@2021“ skirtas dalinis finansavimas. Kitą stovyklos įgyvendinimui reikalingų lėšų dalį skiria Švenčionių rajono savivaldybė.

Švenčionių VB Vaikų literatūros skyriuje dvi savaites veikiančioje dienos stovykloje vaikai per kūrybines veiklas susipažino su įvairiomis meno raiškos formomis, dalyvavo kūrybinėse pažintinėse knygų gaminimo dirbtuvėse, mokėsi piešti, velti, spalvinti pagal skaičius, šokti įvairių stilių šokius, daug keliavo ir iškylavo, išbandė šiuolaikines inovatyvias technologijas. Iš projekto lėšų buvo įsigytos vaikų labai pamėgtos interaktyvios grindys. Tai šiuolaikiška, efektyvi priemonė, skatinanti vaikus kurti ir pažinti meną.

Stovyklos dienotvarkė buvo labai turininga ir įdomi. Vaikus aplankė rašytoja, aktorė, režisierė, dramaturgė Birutė Mar. Viešnia labai įdomiai pristatė japonų kultūrą ir teatro ypatumus, su vaikais aptarė, kaip kuriamos knygos, pristatė savo kūrybą bei skaitė ištraukas iš savo knygų. Sulaukėme vaikų labai mėgstamo rašytojo ir dailininko Pauliaus Juodišiaus. Šis susitikimas prilygo stebuklui. Paulius vaikams papasakojo, kaip kuriamos iliustracijos knygoms ir kaip gimsta įdomiausios istorijos bei kartu su vaikais kūrė linksmą istoriją ir dainavo linksmas daineles. Stovykloje apsilankiusi grafikė, iliustratorė, komiksų autorė Anna Pavlova vaikams papasakojo, kas yra komiksai, kada ir kur jie atsirado, kaip jie kuriami, kokios technikos naudojamos. Vaikai susidomėję kūrė savo komiksų knygeles. Edukatorė, muzikos terapeutė Nadežda Kiseliova-Žukovska papasakojo, kaip kuriami muzikiniai įrankiai iš paprasčiausių, galbūt ir kiekvieno namuose surandamų daiktų. MO muziejaus edukatorė Miglė vaikus išmokino pasigaminti knygos ženklus – ekslibrius. Dar vienas įdomus žmogus – VŠĮ „Menų spaustuvė“ režisierius Gildas Aleksa – vaikų dienos stovyklos dalyviams suteikė galimybę pasijausti tikrais aktoriais ir patiems sukurti spektakliuką. Po senuoju bibliotekos klevu kartu su režisieriumi vaikai žaidė smagius žaidimus, kūrė trumpus teatro vaidinimus, mokėsi per vaidybą papasakoti savo draugų istorijas.

Kad atostogų neapkartintų nemalonūs nutikimai kelionėje ar iškylaujant prie ežero, vaikams daug naudingų pamokymų ir patarimų suteikė Švenčionių policijos komisariato pareigūnė Ilma Gudaitytė.

Kelionė į Vilniaus MO muziejų, kuriame edukatorė Viola Klimčauskaitė papasakojo muziejaus įkūrimo istoriją, supažindino su veikiančiomis parodomis, paliko daug smagių įspūdžių Aplankėme ir Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, kurios dirbtuvėse „Pats sau“ vyko smagi edukacija – vaikai patys kūrė aplikacijas ant marškinėlių. Po linksmos edukacijos mūsų visų laukė pažintinė ekskursija po biblioteką.

Keliavome į žygį prie Bėlio ežero. Estrada prie ežero virto didžiule šokių aikštele, kurioje su mokytoja Renata vaikai šoko įvairiausius šokius, žaidė žaidimus. Pašėlęs rokenrolas, šokis „Jerusalima“ ežero vandenyse ir kiti smagūs šokiai nustebino ir įtraukė kitus poilsiautojus. Choreografė Vida Vilutienė išmokė lietuvių liaudies šokių, žaidimų ir ratelių.

Švenčionių kultūros centras vaikams padovanojo animacinį filmuką apie Kempiniuką Plačiakelnį.

Vaikų vasaros stovyklos metu Švenčionių miestas šventė gražų 535-ių metų jubiliejų, tad vaikai piešė ir rašė linkėjimus artėjančiai gimtojo miesto šventei ir dalyvavo vieninteliame Europoje vykstančiame vaistažolių rinkimo čempionate „Švenčionys – vaistažolių sostinė“. Vaikams labai pravertė prieš dieną peržiūrėtas filmukas apie vaistingus, mūsų kraštuose augančius augalus, kurį parengė ir pristatė stovyklos savanorė Gražina.

Dvi savaitės pralėkė nepastebimai, o emocijos ir prisiminimai išliko ilgam. Atsisveikinant su vaikais sakėme ne „viso gero!“, o „iki kito karto!“. Vaikų ir tėvelių vardu nuoširdus dėkui šauniai komandai - Živilei Strakšienei, Gražinai Dargytei, Aleksejui Poklikajevui, Robertui Jarmaliui ir projekto vadovei Leonardai Vilčiauskienei.

Parengė Laima Strakšienė

Švenčionių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja