mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:116150

Sportas

2012 m. liepos 21 d.,šeštadienis Nr.55 (1198)

Baltijos šalių mače – prizininkas

Liepos 17-ąją dieną Latvijos mieste Jekabpilyje vyko Baltijos šalių – Latvijos, Estijos ir Lietuvos jaunučių (1997-1998 m.) rinktinių lengvosios atletikos mačas. Trečius metus iš eilės nugalėjo Lietuvos komanda, surinkusi 169 taškus. Varžybose šuolio į tolį rungtyje užėmė trečiąją vietą ir pelnė bronzos medalį Elvinas Brazauskas (treneris V.Nekrašas). Sportininkas nušokęs 6.36 m. pakartojo rajono jaunučių rekordą.

Jaunųjų lengvaatlečių pergalė

Savo vyresniųjų kolegų pavyzdžiu laimėjusių Lietuvos čempionatą pasiekė ir jaunieji lengvaatlečiai užtikrintai nugalėję rajonų komandų tarpe Šiauliuose liepos 13 – 14 dienomis vykusiose respublikos jaunių lengvosios atletikos pirmenybėse (1995 – 1996 m. g.). Rajono komanda surinkusi 166 taškus aplenkė ne tik amžinus savo priešininkus Kėdainius (150 tšk.) bei Marijampolės (149 tšk.), bet ir kitų 27 rajonų dalyvavusių pirmenybėse komandas.

Du bronzos medalius 1500 m. (4:57,0 min.) ir 3000 m. (11:04,0 min) nuotoliuose pelnė trenerio Raimondo Turlos auklėtinė Evelina Žameici. Anksčiau vykusiose Lietuvos jaunių pirmenybėse 5000 m. sportinio ėjimo varžybose čempione tapo Živilė Vaiciukevičiūtė, įveikusi nuotolį per 24:31, o jos sesuo Monika pelnė sidabro medalį – 25:49 min. (Treneris Viktoras Meškauskas).

Komandos taškai miestams ir rajonams buvo skaičiuojami bendrai, o kadangi vyko ir rajonų pirmenybės, tai rajonų sportininkai pelnė apdovanojimus atskirai.

Rajonų pirmenybėse du aukso medalius pelnė Evelina Žameici, aukso medalį Živilė Vaiciukevičiūtė ir sidabro medalį Monika Vaiciukevičiūtė. Sidabro medalį 1500 m. distancijoje (5:08,0 min.) bei bronzos 800 m. rungtyje (2:24,06 min.) iškovojo trenerės Gražinos Michniovos auklėtinė Greta Zubkova.

Du medalius pelnė ir trenerio Vladimiro Nekrašo auklėtinė Rusnė Tepliakovaitė: sidabro medalį šuolio į tolį rungtyje – 5,12 m. ir bronzos medalį trišuolio rungtyje – 10,75 m.

Bronzos medalį 1500 m. distancijoje iškovojo Andrius Baronėnas (tr. R.Turla) įveikęs nuotolį per 4:21,0 min. Bronzos medalį trišuolio rungtyje nušokęs 11.17 m. pelnė ir Stasys Veličko (tr. V.Nekrašas).

Nors ir nepelnė apdovanojimų, bet svariai prisidėjo prie komandos pergalės Akvilė Rastenytė 400 m. distanciją įveikusi per 1:04,80 min. ir 800 m. per 2:32,85 min. Viktorija Ščerbakova 100 m. nubėgusi per 13, 63 sek., o 200 m. per 28:02,0 sek. ir Violeta Kožemiakina 800 m. distanciją nubėgusi per 2:34,0 min.

Džiaugiamės ir sveikiname jaunuosius sportininkus pasiekusius puikius rezultatus šiose varžybose.