Mes turime 242 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:615
mod_vvisit_counterŠią savaitę:28349
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:17658
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:163516

„Lyderis turi būti patikimas, kaip šveicariškas laikrodis“

2022 m. gegužės 7 d.

- teigia Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos narys Lukas Lamėnas

Švenčionių rajone, Kaltanėnų miestelyje gyvenantis Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos (LGKŠA) Jaunimo savanoriškosios tarnybos narys Lukas Lamėnas dalijasi mintimis apie tarnystę Lietuvai.

Jaunimo savanoriškoji tarnyba, labiau žinoma kaip Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacijos padalinys, savo veiklą pradėjo dar 2013 m. Aš prie šios veiklos prisijungiau 2015 m. Per šiuos 7 metus supratau, kad esu Lietuvos patriotas, atradau kelią, kuriuo norėsiu eiti po 12 klasių. Lietuvos kariuomenė – kryptis, kuria noriu keliauti savo gyvenime. Dabar esu 12-okas ir jau pradėjau šį kelią. Šiuo metu stoju į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją ir kol kas man puikiai sekasi. Dėka šios asociacijos.

Ši asociacija išmokė mane begalės naudingų dalykų, kurie man pravers ne tik kariuomenėje, bet ir kasdieniame gyvenime. LGKŠA Jaunimo savanoriškosios tarnybos mokymų pagrindą sudaro patriotiškumo ir disciplinos ugdymas, suteikiamos žinios apie Lietuvos kariuomenę. Čia aš atradau, kad Lietuva - tai ne tik valstybė, teritorija, bet ir mes. Mes visi kartu sudarome Lietuvą. Jei nori, kad tau Lietuvoje būtų gera, tu taip pat turi prisidėti prie šalies gerovės kūrimo. Aš supratau, kad turiu tarnauti Lietuvai, ne tik konkrečioje veikloje, bet ir už jos ribų. Pamačius praeivį, kuriam reikia pagalbos, aš jam ją suteikiu. Gavęs pagalbos šauksmą iš draugų ar bendruomenės, nedelsdamas suteikčiau reikiamą pagalbą. Visi mes turime prisidėti prie Lietuvos gerovės. Dabar aš tai darau ir mūsų asociacijoje – skiepiju jaunimui disciplinos jausmą bei perduodu visas savo turimas žinias naujiems nariams.

Didelį dėmesį mes skiriame disciplinai. Discipliną galima pavadinti tiesiog tvarka ir įpročiu, jos reikia tam, kad pats jaustumeisi geriau, būtum produktyvesnis. Pavyzdys: grįžus iš darbo ar mokyklos, jei tavo namai yra tvarkingi, jausiesi daug geriau ir maloniau nei būtum grįžęs į betvarkę. Taip pat ir su drabužiais, juk maloniau dėvėti švarius, lygius drabužius bei nublizgintus it veidrodis batus? Jei eisi miegoti 22 val., o kelsiesi 6 val. ir tai taps tavo rutina, pajusi didesnį produktyvumą, geresnę savijautą – tai yra mūsų narių kasdienybė. Jei tu jau esi išsiugdęs savyje discipliną, turbūt esi laimingesnis už daugelį kitų žmonių. Dėka LGKŠA Jaunimo savanoriškosios tarnybos aš taip pat ją turiu ir stengiuosi ją perduoti naujai ateinantiems nariams.

Asociacijoje mes taip pat ugdome ir lyderystės kompetenciją. Lyderystė - labai ilgas ir sunkus mokslas, tapti lyderiu – labai sudėtinga. Kiekvienas gimstame lyderiu, tačiau kai kurios mūsų savybės augant sunyksta ir reikia jas vėl išsiugdyti. Žinoma, gali išmokti lyderystės apibrėžimus ir teorijas, tačiau bus sunku prasilaužti ir imti vadovautis tuo, ką moki, žinai, o ne tuo, kas esi. Pakeisti savo savybes nėra taip lengva. Lyderis turi būti patikimas, kaip šveicariškas laikrodis, jis visada turi laikytis duoto žodžio. Jis visada turi būti ryžtingas, pasiruošęs tobulėti kartu su visa savo komanda. Visada turi būti išradingas, nes išradingumas padeda atrasti būdą įveikti įvairiausias kliūtis. Lyderiai – visuomenei labai naudingi žmonės, dėl to mūsų asociacija stengiasi jų išugdyti kuo daugiau.

Dėl šių paminėtų dalykų, Lietuvos gynybos, kultūros ir švietimo asociacija yra geriausias man gyvenime nutikęs dalykas. Mes visada priimame naujus narius, visada jų laukiame ir suteikiame begales žinių ir patirčių. Asmeniškai man svarbu kiekviename ateinančiame naryje išvysti žmogų, kuris myli, gerbia Lietuvą ir nori daryti viską vardan Mūsų Tėvynės gerovės.