Mes turime 66 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1122
mod_vvisit_counterŠią savaitę:20794
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:125431
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:107500

Vilniaus pasienio rinktinė profesinę dieną minėjo Švenčionyse

2022 m. liepos 2 d.

Antradienį, birželio 28 d., į Švenčionių miesto parko aikštę susirinko Valstybės sienos apsaugos tarnybos centrinės įstaigos, Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnai ir garbingi svečiai švęsti Pasieniečių dieną.

Renginys pradėtas iškilminga rikiuote, o po sugiedoto Lietuvos Respublikos himno žuvusių pasieniečių atminimas buvo pagerbtas tylos minute. Renginio vedėja R. Maldžiūtė skaitė pranešimą apie tarnybos ir Pasieniečių dienos kūrimosi ištakas. Renginio vedėja akcentavo, kad per 102-ejus metus pasienio tarnyba keitėsi ir tobulėjo kartu su Lietuva. Tačiau pagrindiniai uždaviniai išlikę tie patys – saugoti valstybės sieną, kovoti su kontrabanda, vykdyti paieškos ir gelbėjimo darbus, kontroliuoti neteisėtą migraciją. Galiausiai, tiesiog padėti žmonėms, visus skatino būti garbingais pasieniečio vardo atstovais.

Pasieniečių dienos proga įvyko iškilmingas ceremonialas, kurio metu pagerbta daugiau nei šimtas VSAT pareigūnų ir darbuotojų. Profesinės šventės – Pasieniečių dienos proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, pasieniečiai buvo apdovanoti tarnybos ir rinktinės vado padėkomis,

Koncertinę programą surengė Pabradės fanfarinis orkestras.

Didelį susirinkusių dėmesį patraukė kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymai, kiti stebėjo technikos bei ginkluotės demonstravimą, specialiųjų priemonių demonstravimą. Šventės dalyviai, svečiai bei miesto gyventojai galėjo iš arčiau susipažinti su pasieniečio profesija.

VSAT Vilniaus pasienio rinktinės inf.