Mes turime 416 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1659
mod_vvisit_counterŠią savaitę:21331
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:125968
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:107500

Kaltanėnų stovykloje vyko prevencinė akcija „Saugi vasara“

2022 m. liepos 2 d.

Birželio 29 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Švenčionių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai vykdė prevencinę akciją „Saugi vasara“.

Informacinės akcijos tikslas – mažinti skęstančiųjų skaičių, skatinti gyventojus atsakingai elgtis gamtoje ir prie vandens telkinių.

Prevencinė akcija buvo vykdoma Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro atviroje teritorijoje, kur buvo organizuota sveikatingumo ir sporto klubo „Švenčionėliai“ „Vasaros Karate stovykla 2022“. Akcijoje dalyvavo 60 (6-20 metų amžiaus) stovyklautojų.

Akcijos metu buvo pasitelkta prevencinė priekaba ir pristatyta priekaboje esanti įranga bei ekstremaliai situacijai parengtas išvykimo krepšys. Pateiktos rekomendacijos apie saugų elgesį prie vandens telkinių. Paaiškinta, kaip elgtis kilus gaisrui atviroje teritorijoje, kalbėta apie gaisro priežastis, parankines gesinimo priemones bei kaip naudotis turimu ugnies gesintuvu. Buvo priminta skubios pagalbos telefono numeris – 112. Susirinkusiems dalyviams buvo rodomi filmai ir vaizdo įrašai priešgaisrine tema.

Bendravimo metu stovyklautojai taip pat galėjo pamatyti autocisternoje turimą įrangą ir išbandyti gaisrinius švirkštus, paleidžiant vandens srovę.

Po pristatymo visiems dalyviams buvo išdalintos civilinės saugos atmintinės „Lietuvos pasirengimas ekstremalioms situacijoms“, o mažiesiems stovyklautojams dar ir spalvinimo knygutės „Kaip išnešti sveiką kailį“.

PAGD prie VRM Vilniaus PGV Švenčionių PGT inf.