Mes turime 411 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1602
mod_vvisit_counterŠią savaitę:21274
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:125911
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:107500

Įvykiai. Nelaimės. Gaisrai.

2022 m. liepos 9 d.

Nuo 2022-06-01 iki 2022-06-30 Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Švenčionių rajono policijos komisariate užregistruoti 453 informaciniai pranešimai, pradėtas 21 ikiteisminis tyrimas, surašyti 62 administracinio nusižengimo protokolai, rajono teritorijoje registruoti 372 greičio viršijimo atvejai.

 

Užpuolė šunys

Birželio 1 d. 9.53 val. registruotas pranešimas apie tai, kad A. Mickevičiaus g., Pabradės mieste, pranešėją, gimusią 1970 metais, važiuojančią dviračiu, užpuolė šunys. Šunų šeimininkai nustatyti, jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai ir gresia bauda nuo trisdešimt iki vieno šimto dvidešimt eurų.

 

Pavogė butelį alaus ir taupyklę

Birželio 6 d. 15.00 val. gautas pranešimas apie tai, kad Lauko g., Pabradės mieste, dienos metu vyras, grįžęs į namus, pastebėjo, jog iš gyvenamųjų patalpų dingo alaus butelis ir taupyklė „Kiaulė“, kurioje buvo 300 eurų. Durys buvo uždarytos, bet neužrakintos. Jam padarytas nuostolis 300 eurų. Dėl vagystės pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Rasta neteisėtų prekių

Birželio 7 d. 11.35 val. registruotas pranešimas apie tai, kad Kovo g., Pabradės mieste, buvo užfiksuotas neteisėtai laikomų akcizais apmokestinamų prekių - tabako gaminių – pardavimo faktas. Taip pat pas šeimininkę, gimusią 1947 metais, rasta ir paimta 5 plastikinės talpos su skaidrios spalvos skysčiu, turinčiu specifinį naminės degtinės kvapą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Partrenkė briedį

Birželio 11 d. 17.00 val. kelyje Vilnius-Švenčionys-Zarasai 45 km. automobilis „Opel Astra“, vairuojamas blaivaus Ukrainos piliečio, gimusio 2001 metais, susidūrė su staiga į važiuojamąją dalį išbėgusiu briedžiu. Briedis nugaišo, automobilio vairuotojas ir du keleiviai, abu gimę 2003 metais, buvo sužaloti. Nukentėjusieji išvežti į Vilniaus miesto gydymo įstaigas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Apsivogė

Birželio 29 d. 10.43 val. gautas pranešimas, jog PC Norfa, esančiame Molėtų g., Pabradės mieste, sulaikytas apsivogęs pilietis. Pavogta prekių už 100 eurų. Jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuris užtraukia baudą nuo devyniasdešimt iki keturių šimtų eurų.

 

Vairavo neblaivūs, kai kurie – be teisių

Birželio 5 d. 18.21 val. kelyje Molėtai-Pabradė 39 km automobilio „Audi 80“ vairuotojas, gimęs 1960 metais, važiuodamas atsitrenkė į kelio atitvarus. Jam nustatytas 2.08 promilės girtumas. Be to, jis neturėjo teisės vairuoti bet kokios rūšies transporto priemones. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Birželio 6 d. 20.58 val. Šlaito g., Pabradės mieste, sustabdytas automobilis „Ssang Yong“, kurį vairavo neturėdamas teisės vairuoti bet kokios rūšies transporto priemonės vyras, gimęs 1975 metais. Be to, vairavo visiškai girtas. Jam nustatytas 3.07 promilės girtumas. Automobilis nugabentas į saugojimo aikštelę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Birželio 13 d. 15.02 val. registruotas pranešimas, kad Ažubalių gatve, Pabradės mieste, neblaivi moteris važinėja su raudonos spalvos motoroleriu. Pranešė gatvės gyventoja. Elektrinio motorolerio, kurio galia 0,9 KW vairuotojai, gimusiai 1977 metais, surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuris užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki dviejų šimtų eurų.

Birželio 24 d. 1.38 val. Žeimenos g., Švenčionėlių mieste sustabdytas automobilis BMW, kurio vairuotojas, gimęs 2000 metais, vairavo automobilį būdamas neblaivus (nustatytas, 0,77 prom. girtumas) bei neturėdamas teisės vairuoti jokios rūšies transporto priemones, teisės vairuoti nėra įgijęs. Automobilis nugabentas į saugojimo aikštelę. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, kuris užtraukia baudą nuo keturių šimtų penkiasdešimt iki septynių šimtų eurų.

Birželio 25 d. 18.50 val. Vilniaus g., Švenčionių mieste, sustabdytas automobilis „Skoda Octavia“, kurio vairuotojui, gimusiam 1984 metais, nustatytas 2,03 promilės girtumas. Automobilis nugabentas į saugojimo aikštelę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

 

Konfliktus sprendė ir kumščiais, ir peiliais

Birželio 6 d. 21.15 val. registruotas pranešimas apie tai, kad Padubingės g., Pabradės mieste, girtas vyras, gimęs 1979 metais, naudojo psichologinį smurtą prieš savo motiną, gimusią 1955 metais, t.y. namuose išvartė namų apyvokos daiktus, sudaužė įėjimo durų stiklą ir lentą, kieme vijosi su peiliu, grasino ją papjauti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Birželio 15 d. 21.00 val. registruotas pranešimas apie tai, kad Šaulių g., Pabradės mieste, konflikto metu vyras, gimęs 1984 metais, vieną kartą dešinės rankos alkūne sudavė žmonai, gimusiai 1996 metais, į nosies sritį, dėl ko moteriai lūžo nosies kaulas. Tokiu būdu sukėlė nukentėjusiai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Birželio 22 d. 11.30 val. registruotas pranešimas apie tai, kad Miško g., Švenčionių mieste,išgertuvių metu neblaivus pranešėjos, gimusios 1975 metais (3,24 prom. girtumas), sugyventinis, gimęs 1977 metais (2.72 prom. girtumas),pagriebęs nuo stalo du peilius, pradėjo mosikuoti rankomis ir šaukti, kad užmuš pranešėją, dėl ko pranešėjai nežymiai įpjovė su peiliu bevardį pirštą, tuo sukeldamas fizinį skausmą. Atvykusi GMP brigada, apžiūrėjusi pranešėją, nustatė piršto sužalojimą. Smurtautojas uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Birželio 19 d. registruotas pranešimas, kad Švenčionių g., Švenčionėlių mieste, konflikto metu neblaiviam vyrui, gimusiam 1957 metais, žmona su peiliu dūrė į pilvo sritį. Moteris po įvykio sutvarstė žaizdą ir paprašė pažįstamo nuvežti sužeistąjį į ligoninę, kur nukentėjusysis buvo operuojamas ir gydomas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Birželio 29 d. 19.00 val. gautas pranešimas, kad Sodų g., Švenčionėlių mieste, bute girtas vyras (1,63 prom. girtumas), gimęs 1972 metais, kumščiu sudavė ne mažiau trijų smūgių į veidą savo sugyventinei, gimusiai 1961 metais (2,98 prom. girtumas). Tokiais veiksmais sukėlė nukentėjusiai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Vilniaus apskr. VPK Švenčionių r. PK inf.

Per pusmetį rajone kilo 53 gaisrai

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Švenčionių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba per 2022 m. šešis mėnesius iš Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus gavo 143 pranešimus apie įvykius Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje.

Iš jų 53 pranešimas buvo gautas apie gaisrus ir 47 pranešimų apie pagalbos suteikimą. Kiti pranešimai buvo nepagrįsti, nes priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos nebuvo reikalingos arba jų pagalba suteikta kaimyniniame rajone.

Per 2022 m. šešis mėnesius rajone kilo 53 gaisrai, iš jų 16 – gyvenamosios paskirties pastatuose, 1 – garažų paskirties pastate, 9 – ūkio ir kituose pastatuose, 3 – transporto priemonėse, 24 – atviroje teritorijoje. Lyginant su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų skaičius šiek tiek padidėjo, pernai per šešis mėnesius buvo kilę 50 gaisrų.

Per šį laikotarpį Švenčionių rajono miestuose užregistruota 19 gaisrų, kaimo vietovėse – 34 gaisrai.

Daugiausiai gaisrų kilo Pabradės miesto teritorijoje – 7 gaisrai. Švenčionių ir Švenčionėlių miestų teritorijose kilo po 6 gaisrus.

Šiemet gaisruose rajone žuvo 2 žmonės, 2 buvo traumuoti, ugnis sunaikino 8 pastatus, 2 transporto priemones, 186 kv. m gyvenamojo ploto ir 210,3 kv. m negyvenamojo ploto, išdegė 1238 a atvirų teritorijų.

Lyginant 2022 m. šešių mėnesių statistikos duomenis su 2021 m. tuo pačiu laikotarpiu, rajono teritorijoje:

Kilusių gaisrų labiausiai tikėtinos priežastys:

krosnių ir dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimai – 7 atvejai;

transporto priemonių elektros instaliacijos gedimai – 2 atvejai;

neatsargus rūkymas – 6 atvejai;

neatsargus žmogaus elgesys – 3 atvejai;

krosnių, židinių bei dūmtraukių gedimai – 3 atvejai;

transporto priemonių dujų įrangos gedimai – 1 atvejis;

vaikų išdykavimas – 1 atvejis;

teisės aktų reikalavimų pažeidimai deginant žolę, ražienas, augalininkystės atliekas – 5 atvejai;

elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai – 4 atvejai;

pašalinis ugnies šaltinis – 21 atvejis.

 

Atlikti kiti gelbėjimo darbai

Per 2022 m. šešis mėnesius Švenčionių rajono teritorijoje ugniagesiai gelbėtojai be gaisrų gesinimo atliko ir 47 gelbėjimo darbus:

19 kartų suteikė techninę pagalbą;

6 kartus budėjo sprogmenų kenksmingumo pašalinimo metu;

7 kartus suteikė pagalbą greitosios medicinos pagalbos darbuotojams;

2 kartus suteikė pagalbą policijos darbuotojams;

3 kartus atliko darbus ant ledo;

1 kartą atliko darbus po vandeniu, vandenyje;

2 kartus teikė pagalbą buityje;

4 kartus atliko darbus po transporto avarijos;

1 kartą surinko naftos produktus panaudojant absorbentus;

2 kartus gelbėjo gyvūnus.

 

 

PAGD prie VRM Vilniaus PGV Švenčionių PGT inf.