Mes turime 157 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1282
mod_vvisit_counterŠią savaitę:20954
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:125591
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:107500

Nijolės Genytės socialinės globos namus ir Pabradės miesto biblioteką sieja ilgalaikė graži bendrystė

2022 m. liepos 16 d.

 

Bendrystė – neįkainojama dovana, kurią galime įteikti vieni kitiems ir ji pradžiugins visus šalia esančius.

Po ilgo laiko, kada mūsų globos namų paslaugų gavėjų bendravimą su miesto biblioteka buvo apriboję įvairūs koronoviruso pandemijos karantino draudimai ir jie labai stokojo šiltų susitikimų, garsinių skaitymų, įvairiausių linksmų edukacijų, pagaliau prasidėjus vasarai vėl pravėrėme šios įstaigos duris. Juk biblioteka – tai neatsiejama šiuolaikinio žmogaus laisvalaikio praleidimo vieta.

Nijolės Genytės socialinės globos namų 5 ir 16 grupių paslaugų gavėjos su socialinėmis darbuotojomis Rita Melenikova ir Gendrika Taraikavičiene dalyvavo įvairiuose renginiuose.

Birželio 16 d. susitikimo tema buvo „Mažyčiais vėžlio žingsneliais tvarumo link“. Bibliotekos vedėja Gražina Dargytė parodė kaip galima neperkant naujų, brangių siūlų, iš jų likučių pasigaminti linksmą žaisliuką – vėžliuką, kuris gali transformuotis į spalvingą kutą rankinei ar pieštukui. Bibliotekininkėms visada yra svarbu, kad edukacijoms būtų naudojama aplinkai ir mūsų gerovei draugiškos medžiagos, juk net gražiausius darbelius galima pagaminti iš antrinių žaliavų ar turimų siūlų, popieriaus ir kitų medžiagų likučių. Paslaugų gavėjos, kurių daugelis moka megzti, suvokė, kad nebereikalingi siūlų likučiai gali būti panaudoti saviraiškai ir grožio kūrimui, o kad būtų linksmiau dirbti, bibliotekininkė Jurgita Sondor joms pristatė įdomiausius faktus apie šią paslaptingą, daugiau nei prieš 200 milijonų metų atsiradusią, gyvūnų rūšį. Kodėl vėžliai tiek ilgai gyvena? Koks vėžlys didžiausias ir mažiausias? Kas parodo, kiek metų vėžliui? Ar yra plėšrių vėžlių? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus spėliojo merginos ir socialinės darbuotojos Rita bei Gendrika. Kad susikaupę siektume savo tikslo, kaip tas vėžlys iš istorijos apie kiškio ir vėžlio lenktynes, Gražina merginoms skaitė įvairias pamokančias istorijas apie šiuos, be reikalo lėtais, vadinamus gyvūnus.

Nespėję pamiršti praėjusio renginio, birželio 27 d. socialinės globos namų 5 ir 16 grupių paslaugų gavėjos su socialinėmis darbuotojomis Rita Melenikova ir Gendrika Taraikavičienevėl vėl skubėjo į miesto biblioteką. Šį kartą merginos pasinėrė į šiuolaikines technologijas, nes jų pažanga jau neriboja neįgaliųjų galimybių, bet suteikia įvairių galimybių: mobilieji telefonai, asmeniniai kompiuteriai, planšetės, elektroninis paštas, socialiniai tinklai – tai įdomus laisvalaikio praleidimas. Galimybė parašyti draugams ar giminaičiams laiškus, pabendrauti per mesendžerį, nusiųsti sveikinimo atviruką, savarankiškai susirasti patinkančią muziką ar filmą leidžia jaustis pilnaverčiu visuomeninio gyvenimo dalyviu.

Renginį pradėjo miesto bibliotekos savanorė Pabradės „Ryto“ gimnazijos moksleivė Ugnė Kerulytė. Ji merginoms sukūrė linksmą viktoriną apie gyvūnus, taip parodydama, kad paprastos „Power Point“ programos dėka galima gilinti savo žinias, kuriant įdomias viktorinas bei testus.

Po viktorinos bibliotekininkė Jurgita Sondor pakvietė merginas į informacinę skaityklą, kur pristatė lengvą internetinę grafinio dizaino kūrimo programėlę „Loonapix“, kurios pagalba merginos pasidarė įvairių foto montažų bei sveikinimų, kuriais pasidalino su savo draugais bei papuošė savo socialinių tinklų profilius.

Merginas taip pat sužavėjo bibliotekininkės Jurgitos pristatyti 3D virtualios realybės akiniai. Patogiai užsidėjus juos ant galvos, įstačius bet kokį mobilųjį telefoną galima keliauti po virtualią realybę bei mėgautis suteikiamomis pramogomis.

„Puikus dalykas, tos informacinės technologijos“, – kalbėjo merginos atsisveikindamos su bibliotekininkėmis ir žadėdamos nepamiršti įgytų žinių.

Nijolės Genytės socialinės globos namų socialinės darbuotojos įvairiomis veiklomis skatina neįgalius žmones atskleisti savo sugebėjimus, mąstymo būdą, kūrybines galias ir suteikia tinkamas sąlygas jų meninei saviraiškai. Todėl artėjant liepos 6-ajai – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienai – socialinės darbuotojos Rita Melenikova bei Gendrika Taraikavičienė sugalvojo surengti istorinės tematikos renginį socialinės globos namuose ir šia proga pakviesti Pabradės miesto bibliotekos vedėją Gražiną Dargytę. Nijolės Genytės socialinės globos namų paslaugų gavėjai šią Lietuvai įsimintiną ir prasmingą dieną paminėjo kūrybingai. 2022 m. liepos 4 d. bibliotekos vedėja Gražina nuvykusi pas žmones su negalia surengė socialinės globos namuose gražų renginį „Stiprybę semkim iš didžios senovės“. Renginyje dalyvavo 5 ir 16 grupių merginos, kartu su socialinėmis darbuotojomis Rita Melenikova, Gendrika Taraikavičiene bei socialinė darbuotoja Irena Liapina su sunkią negalią turinčiais paslaugų gavėjais.

Renginio dalyviai labai smagiai atsakinėjo į bibliotekininkės Gražinos užduodamus istorinės tematikos viktorinos klausimus, skirtus Lietuvos Valstybės dienai, Tautiškai giesmei, Lietuvos simboliams bei iškilioms asmenybėms paminėti. Visiems kartu sugiedojus Tautišką giesmę bei pasiklausius garsinių „Vilniaus padavimų“ skaitymų, surengėme spalvingą edukaciją „Gaminame trispalvę sagę iš veltinio“. Pasitinkant valstybines šventes, tokiomis nekasdienėmis progomis, norisi pasipuošti trispalvės vėliavos spalvomis. Dauguma renginio dalyvių – merginos, tad ir sagių pagamino net ne po vieną. Draugei, kuri negalėjo dalyvauti renginyje, mylimai socialinei darbuotojai ar kitam artimam žmogui merginos nutarė padovanoti savo rankomis pagamintą sagę. Juk šios trys spalvos: geltona, žalia ir raudona simbolizuoja laisvę ir meilę Lietuvai. Sages gaminome iš veltinio medžiagos, kuri lengvai paklūsta rankdarbiams bei labai gražiai atrodo.

Po kruopščių darbų paslaugų gavėjos papasakojo kaip jos leidžia laisvalaikį, kokius moka gaminti rankdarbius, pasigyrė savo laimėjimais įvairiose sporto rungtyse bei parodė įspūdingus, pačių išpuoselėtus, rožynus.

Būnat jaukioje draugijoje kelios valandos pralėkė akimirksniu. Šiltas bendravimas, nuoširdus juoko šurmulys bei nesunkus edukacinis užsiėmimas, lavinantis vaizduotę, regą, smulkiąją motoriką leido nevaržomiems renginyje dalyvauti ir sunkią negalią turintiems paslaugų gavėjams. Išrinkti reikiamas spalvas, parodyti kaip reikia suklijuoti sagę ir ja pasipuošti, pasak socialinės darbuotojos I.Liapinos, suteikė progą šiems žmonėms įsilieti į darbo procesą.

Bendruomenė, bendrystė, bendruomeniškumas. Ar tai tas pats, ar tai artimi, panašūs žodžiai? Jų reikšmę galime suprasti tik pabuvus bendroje veikloje, išgyvenus, patyrus. Džiaugiamės, kad su socialiniais partneriais – Pabradės miesto biblioteka – mus jungia bendri renginiai, gerumas, jaukumas, grožis, kurį gali patirti Nijolės Genytės socialinės globos namų bendruomenės nariai. Biblioteka, tai ta vieta, kur mūsų paslaugų gavėjai Pabradės miesto bendruomenei per įvairias rankdarbių parodas gali kūrybiškai atskleisti savo pomėgius, interesus, pasiekimus, sugebėjimus. Mus visus jungia bendra veikla ir nuoširdus tarpusavio bendravimas.

Rita MELENIKOVA

Gendrika TARAIKAVIČIENĖ

Nijolės Genytės socialinės globos namų socialinės darbuotojos