Mes turime 302 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:3050
mod_vvisit_counterŠią savaitę:3050
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:19315
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:143249

Brazausko ąžuolynas įprasmina visą Lietuvą

2012 m. rugsėjo 26 d. trečiadienis Nr.73 (1216)

Visą praėjusią savaitę buvo minima vienos ryškiausių Atkurtos nepriklausomos Lietuvos asmenybių Kovo 11-osios Akto signataro, Prezidento Algirdo Brazausko 80-osios gimimo metinės. Jubiliejui skirti renginiai vyko Brazauskų namuose Kaišiadoryse, Krašto muziejuje Rokiškyje, Prezidento Tūkstantmečio ąžuolyne Švenčionyse. Lietuvos nacionaliniame muziejuje ir Medininkų pilyje buvo pristatytos parodos, o Lietuvos mokslų akademijoje organizuota konferencija.

Šeštadienį Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčioje Vilniuje buvo aukojamos šv. Mišios. Vėliau Švenčionių rajone, netoli Prezidento sodybos, testamentu paliktos dukteriai Audronei Usonienei, buvo atidengtas paminklinis akmuo su užrašu „Prezidento Algirdo Brazausko sodintas Tūkstantmečio ąžuolynas“, vyko minėjimas. 2009 m. čia ąžuoliukus sodino ir pats A. M. Brazauskas. Dabar jie jau siekia liemenį. Tarp paminėjimo svečių - signatarų, A.Brazausko jaunystės ir studijų draugų, bendražygių, buvusių vyriausybių politikų, medžiotojų klubo „Tauras“, kurį kūrė ir su kuriuo medžiojo pats Prezidentas, narių – buvo ir giraitės sodinimo talkininkų. Prezidento dukra Audronė Usonienė nuoširdžiai dėkojo jiems, savo vyrui ir visiems, padėjusiems gražiai ir prasmingai įamžinti tėvo atminimą, ypač Švenčionėlių miškų urėdijos urėdui Nauriui Jotautui, organizavusiam ąžuolų giraitės sodinimą. Idėja priklauso generaliniam urėdui Benjaminui Sakalauskui. N.Jotautas pasakojo, kad ąžuoliukai į šią giraitę buvo atvežti iš visų keturių Lietuvos regionų – Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Suvalkijos – ir įprasmina visą Lietuvą. Žemė čia molinga, ąžuolams palanki. A. M. Brazausko draugai gyrė atminimo simbolį – atidarytą paminklinį akmenį, santūriai juokaudami: „Apie paminklą vieni sako panašus, kiti – ne, o čia jokių abejonių nekyla“.

Irena PAULIUKEVIČIENĖ

 
Reklaminis skydelis