Mes turime 354 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1318
mod_vvisit_counterŠią savaitę:1318
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:68041

KATARAKTOS GYDYMO INFORMACINĖ PROGRAMA. Negydant kataraktos gresia aklumas

2019 m. gegužės 4 d., šeštadienis, Nr.32 (1852)

Šiandieninis gyvenimo būdas ypač vargina mūsų akis. Vis daugiau žmonių skundžiasi silpstančiu regėjimu: darosi sunku skaityti, vairuoti automobilį, užsiimti mėgstama veikla. Dauguma mūsų į specialistą kreiptis neskuba, tačiau silpstantis regėjimas yra pagrindinis vienos dažniausių akių ligų – kataraktos – simptomas.

Katarakta – akies lęšiuko drumstėjimas. Tai viena didžiausių regėjimo netekimo priežasčių, kuri dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau ši liga gali išsivystyti ir jauniems žmonėms dėl kitų akių ligų, traumų ar kenksmingo aplinkos poveikio.

 

Pagrindiniai simptomai

Pirmasis ligos požymis – silpstantis regėjimas. Sergantys katarakta skundžiasi, kad atsirado jautrumas šviesai, vaizdas tampa neryškus, tarsi žiūrint pro rūką ar nešvarius akinius. Katarakta trukdo užsiimti kasdienine veikla, tampa sunku vairuoti automobilį, įžiūrėti artimųjų veido bruožus ar daiktų kontūrus. Ligos pradinėse stadijose katarakta gali ir nesukelti rimtų regėjimo problemų, tačiau ligai progresuojant gali baigtis aklumu. Todėl pajutus pirmuosius ligos simptomus rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju.

 

Šiuolaikiškas kataraktos gydymas

Kataraktos gydymui vaistų nėra, vienintelis efektyvus gydymas – operacija. Operacijos metu naujausios kartos fakoemulsifikatoriaus pagalba lęšiukas akies viduje yra susmulkinamas ultragarsu ir išsiurbiamas pro mažą pjūvį, į jo vietą įdedamas naujas dirbtinis lęšiukas. Operacija visiškai neskausminga, dažniausiai atliekama naudojant vietinę nejautrą, užtrunka apie 30 min., regėjimas pagerėja jau pirmosiomis dienomis po operacijos, tačiau galutiniam regėjimo atsistatymui gali prireikti ir keleto savaičių.

 

Svarbu nedelsti

Pastebėjus pirmuosius ligos požymius reikėtų ilgai nedelsti ir pasikonsultuoti su gydytoju. Dažnai žmonės, sužinoję apie ligą, mano, kad operaciją galima atidėti vėlesniam laikui, tačiau tai yra klaidingas mąstymas. Kataraktos operacija ir gydymas yra daug sėkmingesnis ligos pradinėje stadijoje, kol nėra labai ryškių pakitimų. Per ilgai laukiant liga progresuoja ir išsivysto vadinamoji perbrendusi katarakta, kuri gali nulemti antrinės glaukomos ar akies skausmų pasireiškimą. Tokiais atvejais kataraktos operacija būna techniškai sudėtinga, padidėja pooperacinių komplikacijų rizika, regėjimas atsistato per ilgesnį laikotarpį. Jeigu dėl antrinės glaukomos žūsta nervas – regėjimo susigrąžinti nebeįmanoma.

 

Operuoja gydytojai profesionalai

„Akių chirurgijos centre“ operacijas atlieka savo srities profesionalai – gydytojai Saulius Ačas, Algirdas Šidlauskas ir Vytautas Jašinskas. Tai aukščiausios kvalifikacijos specialistai, kurie nuolat gilina savo žinias, stažuojasi užsienyje. Šie gydytojai atliko ne vieną ypač sudėtingą akių operaciją, kas leido įgyti neįkainojamos patirties. Gydytojai pelnė pacientų pasitikėjimą – jų ypatingas dėmesys kiekvienam žmogui, noras kuo greičiau ir efektyviau padėti sergančiajam, neliko nepastebėtas. Jei katarakta, vargina jus ar jūsų artimuosius, nedelskite – patikėkite savo regos problemas šios srities profesionalams.

 

Visus, kuriems gydytojai diagnozavo kataraktą ir reikia atlikti operaciją, kviečiame į „Akių chirurgijos centrą“, esantį Savanorių pr. 66, Kaune.

Šiuolaikinė mikrochirurginė įranga, kokybiškos priemonės, profesionali patyrusių specialistų komanda padės pasiekti puikių rezultatų.

Registruokitės telefonu (8 37) 750 805. www.akiuchirurgija.lt

 
Reklaminis skydelis