Mes turime 179 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:898
mod_vvisit_counterŠią savaitę:898
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:121217
mod_vvisit_counterPaeitą mėn.:114011

Netrukus galime pritrūkti net skalbimo mašinų

2021 m. rugpjūčio 21 d.

Jau daugiau nei metus besitęsiantis lustų (arba puslaidininkių), naudojamų daugelyje elektronikos prietaisų, trūkumas palies kiekvieną. Iš pradžių skaudžiausiai smogusi automobilių gamintojams, lustų krizė jau veikia ir kasdien naudojamų buities prietaisų pasiūlą. Tai reiškia, kad greitu metu galime pritrūkti net ir tokių kasdienio vartojimo prekių, kaip skalbimo mašinos, plaukų džiovintuvai ar mikrobangų krosnelės, augs jų kainos.

Lustų trūkumą lėmė pandemijos metu ženkliai išaugusi elektronikos prietaisų paklausa, automobilių gamintojų sprendimai ir lustų gamybos pajėgumus sumažinusios oro sąlygos.pandemijos metu namuose likę žmonės ėmė pirkti vis daugiau kompiuterių, telefonų ir kitų elektroninių įrenginių, paklausa viršijo gamintojų galimybes.

Prie šiandieninio lustų trūkumo ženkliai prisidėjo ir istorinė žiema JAV. Žiemos audros sukeltos stichinės nelaimės metu buvo uždaryta lustų gamykla „NXP Semiconductors“ Teksase. Pasaulinį lustų tiekimą neigiamai paveikė ir gaisras Japonijos „Renesas“ gamykloje, keliems mėnesiams sustabdęs šių svarbių produktų gamybą.

Šiandien lustų trūkumas rinkoje toks didžiulis, kad įmonėms užuot prekes gavus per 4 savaites, jų tenka pralaukti beveik keturis kartus ilgiau –18 ar net 32 savaites.

Parengė Jaunius Špakauskas

 
Reklaminis skydelis