Mes turime 135 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:1036
mod_vvisit_counterŠią savaitę:28849
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:68470

Asmens tapatybės ir kelionių dokumentai Lietuvoje

2021 m. sausio 16 d.

2020 m. Vilniuje kolekcininkas Vytautas Šaikus išleido 455 puslapių leidinį „Asmens tapatybės ir kelionės dokumentai Lietuvoje: pasai, asmens liudijimai, pažymėjimai“, skirtą plačiajai Lietuvos visuomenei, (manau, kad ir akademinei bendruomenei) ir ypač jaunimui, kuris leis geriau susipažinti su Lietuvos valstybingumo istorija per asmens tapatybės artefaktų/dokumentų raidą.

Skaityti daugiau...

 

Viduržiemio danguje – įspūdingi Šienpjoviai ir Marso suartėjimas su Uranu

2021 m. sausio 16 d.

Išsiskirs Šienpjoviai

Giedrais sausio vakarais virš rytų horizonto teka Šienpjoviai (Orionas) su kiek kairiau nuo jų žibančiomis Dvynių žvaigždėmis. Virš Dvynių spindi Vežėjo žvaigždės su ryškiąja Kapela, o virš Šienpjovių – Tauras su rausvuoju Aldebaranu ir įspūdinguoju Sietynu. Kiek piečiau, blausiame Avino žvaigždyne, rausvai spindės Marsas.

Skaityti daugiau...

 

Burbuliuodami susibendravardiklinome

2021 m. sausio 16 d.

Lietuvių kalbos tobulėjimui nėra ribų. Per valstybinį radiją ir TV tebekalbama susigalvotais štampais. Ir tuo didžiuojamasi! Štai „iššūkis“. Be jo net ir į tualetą nebenueisi, jis mus persekioja jau 4 metai kasdien. Lyg parazitinė blusa. Dažnai šį žodį reikia keisti į „išbandymas“, bet jokie kalbos sergėtojai netaiso. Užtat žodį „laukas“ (veikla, sritis), jau numetė šalin. Vietoj jo – naujas perliukas: „burbulas“. Jis eina kartu su sąvokos „šeima“ išmetimu iš vartosenos. Dabar šeimų nebėra, liko „namų ūkiai“.

Skaityti daugiau...

 

Baimės vartotojų visuomenė

2021 m. sausio 16 d.

„Baimė“ nagrinėja pamatines šiuolaikinės visuomenės temas, tokias kaip smurtas, įstatymų galia, meilė artimui, ir iškelia vieną iš svarbiausių klausimų: kiek toli galima žengti, stengiantis apsaugoti tau brangius žmones? „Baimė“ keičia mūsų moralės normas, priverčia pateisinti smurtą iš keršto ir taip mus padaro žmogžudystės bendrininkais. Ar mes norime, kad auka išgyventų? Ne.“

(Herman Koch)

 

Baimė – tikro ar tariamo pavojaus sukelta emocija – nemaloni emocija. Ji kūne jaučiama kaip kamuoliukas arba skylė, - spaudžia širdį, verčia drebėti rankas, o kojos pasidaro kaip vatinės. Niekas nenori patirti baimės jausmo, kaip ir susierzinimo, liūdesio ar pasibjaurėjimo.

Skaityti daugiau...

 

Latvijos pareigūnai ir toliau kontroliuos, ar atvykstantieji į šalį užpildė anketas

2021 m. sausio 16 d.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba informuoja, kad Latvija dar beveik mėnesiui pratęsė sustiprintą į šalį atvykstančių asmenų kontrolę, kurios metu, be kitų dokumentų, privaloma pateikti ir specialią anketą.

Skaityti daugiau...

 

Priešgaisrinės rekomendacijos šaltuoju metų laiku

2021 m. sausio 16 d.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos informuoja, kad būtina įvertinti visus pavojus, kurie gali kilti šaltuoju metų laiku, ir imtis priemonių išvengti šių grėsmių.

Skaityti daugiau...

 

Laikas namuose su „Tele2“: išskirtiniai pasiūlymai namų internetui, telefonams ir televizoriams

2021 m. sausio 16 d.

Dirbant ar mokantis namuose svarbu skirti laiko poilsiui bei malonioms pramogoms. Nauji „Tele2“ pasiūlymai visai šeimai jau laukia jūsų internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt.

„Šiuo metu svarbiausia išlikti saugiems. Geriausias būdas tai padaryti – leisti laiką namuose su savo šeima. Todėl siūlome ypač patrauklias sąlygas naujiems paslaugų planams ir išmaniesiems įrenginiams įsigyti“, – sakė Petras Masiulis, „Tele2“ generalinis direktorius Lietuvai ir Baltijos šalims.

Skaityti daugiau...

 

Pernai rajone gaisrų kilo mažiau

2021 m. sausio 16 d.

2020 metais Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Švenčionių priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba iš Bendrojo pagalbos centro Vilniaus skyriaus gavo 292 pranešimus apie įvykius Švenčionių r. sav. teritorijoje. Iš jų 104 pranešimai buvo gauti apie gaisrus ir 94 pranešimai apie pagalbos suteikimą. Kiti pranešimai buvo nepagrįsti, nes priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos nebuvo reikalingos arba jų pagalba suteikta kaimyniniame rajone.

Skaityti daugiau...

 

POLICIJA PERSPĖJA. Ignalinos rajono šeimai vietoj COVID-19 testų – apvogti namai

2021 m. sausio 16 d.

2021 m. sausio mėn. 12 d. Kazitiškio sen., Ignalinos r., gyventojui paskambino vyriškis, kuris telefonu prisistatęs Utenos mobilaus COVID-19 patikros punkto darbuotoju, informavo, kad jo šeima turėjo tiesioginį kontaktą su sergančiu COVID-19 asmeniu, todėl jam ir jo šeimos nariams reikia atlikti COVID-19 testus. Vyriškis pasakė, kad šeimos nariai sausio 13 d. nuo 12 val. iki 12 val. 30 min. yra užregistruoti COVID-19 testui ir turi atvykti į mobilų COVID-19 patikros punktą esantį Utenoje.

Skaityti daugiau...