Mes turime 121 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:2193
mod_vvisit_counterŠią savaitę:6390
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:116650

Nelegaliems migrantams jau įrengta palapinių stovykla

2021 m. birželio 19 d.

Pasak VRM ministrės Agnės Bilotaitės, augant neteisėtų migrantų srautams ir užpildžius Pabradės URC, palapinių miestelis  tapo neišvengiama būtinybe. Jis (apie 350 vietų) jau pastatytas aikštelėje šalia užsieniečių registracijos centro. 

Skaityti daugiau...

 

Švenčionių parke – literatūriniai skaitymai

2021 m. birželio 19 d.

2021-ieji paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais. Birželio 4 d. jam būtų sukakę 100 m. Ta proga į Švenčionių miesto parką pasikalbėti apie V.Mačernį, jo kūrybą ir gyvenimą pakvietė Švenčionių r. literatų klubo „Versmė“ vadovė Alytė Čečiurkienė.

Skaityti daugiau...

 

Skinkit, peškit, dovanokit...

2021 m. birželio 19 d.

Atrodo, kad tam kviesti nieko nederėtų, ypač kalbant apie laukinius augalus. Juk jie visi iš gamtos, jie yra mūsų ekosistemos dalis. Taip, iš tikro – mūsų augalų, istoriškai augančių gamtoje, liesti negalima, nes, kaip sakė profesorius Tadas Ivanauskas - „Gamtoje nieko lyšno (taigi - nereikalingo) nėra!“.

Skaityti daugiau...

 

Nelaimės. Kriminalai. Gaisrai.

2021 m. birželio 19 d.

Smurtavo prieš vaikus

Birželio 12 d. apie 20 val. 46 val. Švenčionių r. vyras (gimęs 1976 m.) smurtavo prieš savo mažamečius vaikus (gimusius 2009 m., 2011 m. ir 2012 m.). Neblaiviai (0,99 prom.) moteriai (gimusiai 1984 m.) ir vyrui surašyti protokolai pagal LR ANK 73 str. 1, 2 d. Neblaivus (2,32 prom.) įtariamasis uždarytas į areštinę. Nepilnamečiai vaikai perduoti Vilniaus vaikų teisės apsaugos skyriaus specialistams. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 140 str. 3 d.

 

Vairavo neblaivus

Birželio 12 d. 0 val. 48 min. Švenčionių r., Švenčionėliuose, Vilniaus g., neblaivus (2,76 prom.) vyras (gimęs 1974 m.) vairavo automobilį „Opel Zafira“. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 2811 str. 1 d.

 

Pavogė keturratį

Birželio 16 d. 5 val. Švenčionių r., Pabradės sen., Purviniškių k., pastebėta, kad iš uždaro kiemo, atitraukus vartus, pavogtas keturratis. Nuostolis – 6 000 eurų. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 178 str. 2 d.

Policijos departamento inf.

 

 

Ignalinos rajone sulaikyti 6 neteisėti migrantai

Du iš jų Vilniaus pasienio rinktinės Puškų pasienio užkardos pareigūnai sulaikė, kai trečiadienį popiet migrantai neteisėtai kirto sieną ties Ignalinos rajono Tryčiūnų kaimu. Vyrai turėjo Irako piliečiams išduotus asmens tapatybės dokumentus.

Ketvirtadienį tuoj po vidurnakčio tos pačios rinktinės Tverečiaus užkardos pasieniečiai sulaikė tris vyrus ir nepilnametį. Jie sieną į Lietuvą kirto ties Sekonių kaimu. Du iš sulaikytųjų turėjo Irako piliečių dokumentus, kiti du irgi prisistatė šios šalies piliečiais.

Abiem atvejais sulaikymų metu dalyvavo VSAT kinologai su tarnybiniais šunimis.

Sulaikytiesiems bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo užsieniečiai yra izoliuoti. Įvykių aplinkybės tikslinamos, vyksta tyrimas.

VSAT inf.

 

Jotvingių kryžiaus riterių ordino kapitula

2021 m. birželio 19 d.

Birželio 4 d. Kaune Šv. Jurgio Kankinio konvente vyko Jotvingių kryžiaus riterių ordino (JKRO) kapitula. Ji pradėta ordino prioro kun. teologijos daktaro Kauno Šv. Jurgio Kankinio konvento gvardijono Sauliaus Pauliaus Bytauto. Sveikinimo žodį tarė didysis magistras archontas prof. Artūras Rukas Daujotis.

Skaityti daugiau...

 

Ignalina šoko!

2021 m. birželio 19 d.

Birželio 11-12 dienomis Ignalinoje karaliavo šokis. Populiarių šokių festivalis ,,Šokanti Ignalina“ atgaivino gražiausias miesto erdves. Ignalina sutiko didžiulį būrį šokėjų. Šoko ir jauni, ir vyresni,  patys ignaliniečiai bei svečiai iš Vilniaus, Rokiškio, Panevėžio bei  Kauno, Molėtų, Švenčionių rajonų.  Linijinių šokių kolektyvai spalvingai nušvietė ir puikią nuotaiką paskleidė Ignalinos Laisvės aikštėje, miesto paplūdimyje prie Gavio ežero. Pagrindinis festivalio koncertas vyko  vasaros estradoje.

Skaityti daugiau...

 

Išmaniosios technologijos

2021 m. birželio 19 d.

Štai neseniai perskaičiau, kad vėl bus keičiami elektros skaitikliai. Esą reikia dėl susidariusių naujų sąlygų, kai bus daug elektros tiekėjų, o elektros kainos keisis greičiau, negu srovė mūsų rozetėse. Elektros kainas galėsime pamatyti specialioje svetainėje ir patys spręsime, kada geriau skalbti ar kepti pyragą ar kalakutą. Pačiam elektros naudotojui, t.y. abonentui, nereikės vargintis nurašinėjant skaitiklio rodmenis, skaičiuoti. Viskas vyks automatiškai. Gausite išrašytą sąskaitą ir matysite kiek „išdeginote“ tos elektros. Be to, ir pinigus bankas galės „nurašyti“ už tą elektrą automatiškai, jei tik to pageidausite.

Skaityti daugiau...

 

Šešėliuotasis Birželio sodrumas

2021 m. birželio 19 d.

Išvažiuoju toli, ilgai teks važiuoti, bet nenuobodu ir nevargina. Išvykstu pasidairyti po Lietuvą, čia mano žemė, sava, kitos jau neturėsiu. Mano šalis dabar pati gražiausia, yra kur stabtelėti, pamatyti, stengtis suprasti. Jau ne gležnoji pavasario žaluma, dabar pats žaliasis sodrumas, užklojantis viską. Milžiniški laukai, miškai ir grioviai, takeliai, keliai. Tik kaminų viršūnės iš tos žalumos išsikišusios dūluoja, lyg paslėpta, lyg slėpininga. Nei didelės prabangos, nei didelio skurdo. Žemė gyva, knibždanti, krebždanti, alsuojanti. Dar man gražu, kai daug sniego, kai šerkšnas, tuomet baltuma visa paslepia, uždengia, bet neprislegia. Tik kaminų viršūnės iš tos baltumos iškyla, toje baltumoje dūluoja.

Skaityti daugiau...

 

Baltijos grappling čempionate – „liūtukų“ medaliai

2021 m. birželio 19 d.

Nors pandemija ir karantinai gerokai sujaukė sportinį gyvenimą, bet laisvėjant apribojimams jau vykdomos varžybos, kuriose sėkmingai dalyvauja ir Švenčionių sporto klubo „Liūto narvas“ jaunieji sportininkai. Birželio 6 dieną Jonavoje vyko Baltijos grappling‘o čempionatas, iš kurio „liūtukai“ atsivežė du iškovotus čempiono titulus ir vieną trečią vietą.

Mūsų sportininkų rezultatai:

U-11 amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 32 kg 5-ąją vietą užėmė Rokas Kirkutis.

U-13 amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 48 kg 1-ąją vietą užėmė Martynas Basys.

U-13 amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 48 kg 3-ąją vietą užėmė Ugnius Chromovas.

U-13 amžiaus grupėje svorio kategorijoje virš 58 kg 1-ąją vietą užėmė Adrijus Kirilovas.

Prieš mėnesį vykusiame Lietuvos garppling‘o čempionate Adrijus Kirilovas užėmė 3-ąją vietą.

Sveikiname ne tik jaunuosius sportininkus, bet ir jų trenerį Dainių Buroką.

Mūsų inf.