Mes turime 127 svečius online
Apsilankymai:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien:125
mod_vvisit_counterŠią savaitę:7328
mod_vvisit_counterŠį mėnesį:77575

Šildymai

2021 m. spalio 16 d.

Štai ir vėl per radiją išgirstu, kad atėjus šildymo sezono pradžiai išaiškėjo problema. Ne visos šilumos tiekimo grandys pasiruošusios priimti šilumą. Primena senus laikus, kai artėjant žiemai nebuvo pasiruošta pašaro karvėms fermose. Suprantama, karves galima paskersti ir suvalgyti, o dabar?

Skaityti daugiau...

 

Šienapjūtė rudenį

2021 m. spalio 16 d.

Rugsėjo gale atlikome svarbų gamtosauginį darbą: šienavome pievą netoli Kretuono ežero. Toje vietoje šią vasarą teko laimė atrasti labai retai pamatomą laukinę orchidėją – žaliąją gegūnę, jau seniai „apsigyvenusią“ Raudonojoje knygoje. Šių augalų žinovas, vedantysis Lietuvos orchidėjų tyrinėjimo specialistas botanikas Mindaugas Ryla sakė, kad paskutinį kartą jas Lietuvoje matė prieš 20 metų. Latvijoje šitie augalai neberandami arba jie auga nežinomose vietose.

Skaityti daugiau...

 

Laiko dulkes nužėrus

2021 m. spalio 16 d.

„Vilniaus rytojus“, 1937 m. sausio mėn. 12 d. (antradienis), Nr. 4 (794)

Švenčionių apskr.

Švenčionėliai

Neleido pasitikti Naujųjų Metų

Vietos lietuvis gyventojas Vincas Sauka pasiryžo linksmiau pasitikti Naujuosius Metus. Turėdamas keturias dukteris, pasikvietė keletą vaikinų ir porą dukterų draugių ir bendrai laukė ateinant Naujųjų Metų. Bet nesulaukė. Apie 23 val. 30 min., kada jo šeima ir svečiai sėdėjo už stalo ir besivaišindami lietuviškai dainavo, atėjo vietos policininkas Žarneckis, kuris dainavimą sulaikė, visus susirašė ir liepė išsiskirstyti, sakydamas, kad tai esąs nelegalus susirinkimas. Šeimininko V.Saukos paklaustas, argi negalima pasitikti Naujųjų Metų, policininkas atsakė, kad galima, bet esą sulaikąs todėl, kad čia yra buvusio kazimieriečių skyriaus pirmininkas J.Rukšėnas ir dar turėjęs būti vietos buvusios lietuvių skaityklos vedėjas J.Dilys.

Svečias

 

Zylės mūsų saulėgrąžose

2021 m. spalio 16 d.

Mūsų sode sujudimas: pasirodė zylės ir nesitraukia nuo saulėgrąžų graižų, kaskart patikrindamos, kuriame jų sėklos jau subrendusios ir pasirinkdamos patį brandžiausią. Tiesa, tie graižai, kuriuose sėklos subrendo seniai, jau tušti, išlesioti iki paskutinės sėklelės. Ar saulėgrąžos, pas mus retai auginama kultūra, yra reikšminga, ar ji gali tapti nors maža parama, pagalba gyvajai gamtai?

Skaityti daugiau...

 
Reklaminis skydelis